تاريخ: ۱۴۰۱ سه شنبه ۱۸ مرداد ساعت ۱۰:۲۳ بازدید: 1656      نظرات: 0      کد مطلب: 19962

ماموران اف‌بی‌آی به خانه ترامپ «یورش بردند»


 

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا اعلام کرد که ماموران اف‌بی‌آی به اقامتگاه او در مارالاگو در ایالت فلوریدا یورش برده و اقدام به تفتیش و محاصره این اقامتگاه کردند.

ترامپ در بیانیه‌ای نوشت، مقامات دفتر تحقیقات فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) در اقدامی «غیرضروری یا نامناسب » وارد اقامتگاه او شده‌اند.

رامپ در بیانیه‌ای که در شبکه اجتماعی "تروث"(حقیقت) متعلق به او منتشر شد، گفت که اف‌بی‌آی به شیوه‌ای نامناسب یک بازرسی غافلگیرانه از محل سکونت او انجام داده است.

وی در این بیانیه گفت: "این روزها برای مردم ما روزهایی تاریک و دشوار است، زیرا خانه زیبای من در پالم بیچ، فلوریدا، در حال حاضر تحت محاصره و یورش و اشغال توسط گروه بزرگی از مردان اف‌بی‌آی است.

ترامپ افزود: «این رفتار نادرست دادستان کل، استفاده تسلیحاتی از سیستم قضایی و حمله دموکرات‌های چپ افراطی است که عاجزانه تلاش می‌کنند من را برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ متوقف کنند».

رئیس جمهور سابق آمریکا عنوان داشت بازرسان اف‌بی‌آی گاوصندوق شخصی وی را شکستند و آنچه در آن بود مصادره کردند.

وی افزود که با نهادهای دولتی مربوطه همکاری کرده است و لذا این یورش بدون اطلاع قبلی، غیرضروری و خلاف قوانین است.

در این بیانیه آمده است: «چنین اتفاقی پیش از این برای هیچ رئیس جمهوری در آمریکا اتفاق نیفتاده است و چنین حمله‌ای تنها در جهان سوم ممکن است رخ دهد».

ترامپ تاکید کرد که سال‌ها مورد آزار و اذیت سیاسی قرار گرفته و "آنچه اکنون رخ داده هدف گیری سیاسی در بالاترین سطح آن است."

وی اما تاکید کرد که به کاندیداتوری خود برای ریاست جمهوری ادامه می‌دهد.

 
 
 

رئیس جمهور سابق آمریکا به دلیل یورش پلیس به خانه‌اش اشاره‌ای نکرد، اما شبکه "سی‌ان‌ان" گزارش داد که بازرسان به دنبال اسناد ریاست جمهوری هستند که احتمالا ترامپ به محل اقامتش در فلوریدا منتقل کرده است.

همزمان "نیویورک تایمز" به نقل از یک منبع آگاه گزارش داد که ترامپ جعبه‌هایی را که حاوی اسناد محرمانه بود به محل اقامت خود منتقل کرده است.

او افزود که او در بازگرداندن ۱۵ جعبه حاوی مواد درخواست شده توسط مقامات در آرشیو ملی به مدت چند ماه‌ تأخیر کرد.

روزنامه "واشنگتن پست" هم گزارش داده است که یورش به اقامتگاه ترامپ با مجوز دادگاه و به دلیل سوء استفاده احتمالی وی از اسناد طبقه بندی شده بوده است.

این روزنامه نوشت که این بازرسی در جستجوی شواهد احتمالی در مورد جرم سوء استفاده از اسناد محرمانه دولتی صورت گرفت.

اف‌بی‌آی هنوز خبر یورش به اقامتگاه ترامپ و هدف آن را تأیید نکرده است.

آسوشیتدپرس هم گزارش داد که دنا آیورسون، سخنگوی وزارت دادگستری، از اظهار نظر در مورد این حمله، از جمله در مورد اینکه آیا مریک گارلند، دادستان کل شخصاً مجوز جستجو را صادر کرده است، خودداری کرد.

دو منبع به شرط ناشناس ماندن به  آسوشیتدپرس گفتند که جستجو در اوایل روز دوشنبه انجام شده است. ماموران به دنبال این بودند که ببینند آیا ترامپ مدارک اضافی مربوط به ریاست جمهوری یا اسناد طبقه بندی شده ای در این املاک دارد یا خیر.

مقامات کاخ سفید گفته‌اند که ترامپ اغلب اسنادی را پاره می کرد که بعداً مجبور به چسباندن آنها به یکدیگر می‌شد.


 بیشتر بخوانید
 

چاقو در دستان یک دیوانه و یا نقض آزادی بیان؟

 ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد