تاريخ: ۱۳۹۸ شنبه ۴ خرداد ساعت ۱۸:۲۹ بازدید: 874      نظرات: 5      کد مطلب: 11041
خزانه‌دار شورای شهر مهاباد:

اجازه نخواهیم داد شهردار خارج از مسیر قانون و خواسته‌های مردمی حرکت کند


سامان راهنما خزانه‌دار شورای اسلامی شهر مهاباد و یکی از پنج نفر موافق انتخاب کامران فاتح به عنوان شهردار جدید این شهر گفت: اینکه فکر کنیم سازمانی مانند شهرداری بوسیله یک نفر و در مقام شهردار می‌تواند تمامی مشکلات نظیر حقوق معوقه، بدهی‌ها، پروژه‌های ناتمام و... را حل و فصل کند، نادیده گرفتن ساختار یک سازمان و منابع انسانی و وضعیت مالی آن سازمان است، اگر قرار است یک نفر تمامی نقش‌ها را بازی کند، پس وظیفه مدیران میانی و کارمندان و پتانسیل‌های موجود چیست، همچنان که یک نفر هم به تنهایی نمی‌تواند به شیوه تخریبی عمل کند و تمامی مسیر را کج بپیماید، پس نقش نظارتی و قانونگذاری ما به عنوان شورا چه خواهد بود؟!  لذا بنده فکر می‌کنم نقش یک شهردار به تنهایی نمی‌تواند آنچنان سازنده و یا مخرب باشد.
 
این عضو شورای شهر افزود: اگر آقای کامران علیزاده‌آذر برای استعفا برنامه‌ای داشتند بازه زمانی اسفندماه را انتخاب می‌نمود بهتر بود چرا که در اینصورت ما فرصت کافی برای انتخاب شهردار قبل از فصل کاری در دست داشتیم. در میان کاندیداها هم به علت زمان کوتاه هیچ کس برنامه مکتوب و مدونی نداشت، در نهایت پس از بررسی رزومه و چند ساعت جلسه و براساس خرد جمعی اکثریت، آقای فاتح به عنوان شهردار مهاباد انتخاب شد.
راهنما ضمن تکذیب شایعاتی از قبیل تعیین شدن فاتح به عنوان شهردار از قبل و انتشار فراخوان صرفا جهت دور زدن منتقدین، گفت: هر 7 نفر شورا اتفاق نظر داشتند که روز سه‌شنبه در میان گزینه‌های موجود شهردار انتخاب شود و بنده قویا این موضوع را تکذیب می‌کنم که آقای فاتح گزینه‌ از پیش تعین شده بوده است، بررسی تمامی گزینه‌های تصدی پست شهرداری نیز براساس شناخت و مطالعه روزمه آنها بود، در خصوص آقای فاتح هم تحقیق لازم انجام شده و نتیجه استعلامات این است که ایشان فاقد پرونده حقوقی هستند.
خزانه‌دار شورای شهر اضافه کرد: به خود آقای فاتح هم گفته‌ام حاضرم برای برون رفت از وضعیت فعلی، روزی چند ساعت با شما همکاری داشته باشم، چرا که موفقیت ایشان موفقیت و آبروداری ما و شهرمان به شمار می‌رود. در جلسه هم بنده جهت بهبود برخی از شاخص‌های آماری به ایشان مهلت سه ماه دادەام، پس همشهریان مطمئن باشند ما به وظیفه  نظارتی خود عمل خواهیم کرد و اجازه نخواهیم داد شهردار خارج از مسیر قانون و خواسته‌های مردمی عمل کند.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

zagros ۱۳۹۸/۳/۷
فوق العادە متعجم از فردی كە سابقە بر باد دادن سرمایە چند هزار نفر را در بانك شخصی در كارنامە دارد حالا سخن از قانون مداری و تبعیت از پرنسیپ های اداری جاری میكند (ملتی كە حافظە تاریخی اش كوتاە باشد محكوم بە تكرار گذشتە اش است)
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

هاوری پیرانشاری ۱۳۹۸/۳/۴
چی شد نظر ما ؟ ترسیدید؟
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

امید ۱۳۹۸/۳/۴
یاد فرمایشی گهر بار از محمود رضا خاوری افتادم که در زمان مسئولیتشان چقدر تب وتاب مبارزه با فساد در مجموعه بانک ملی را داشتند. چقدر حرفهای این دوستمان آشناست .!
1
0
پاسخ به این اظهارنظر

هاوری پیرانشاری ۱۳۹۸/۳/۴
اجازه نخواهی داد؟ تو دیگر در موضعی نخواهی بود که به او اجازه ندهی .از این به بعد او سوار خواهد بود و تو پیاده. البته با این رای دادنت تو هم مثل فاتحی واگر نیستی خواهی شد. اصلا جوی که درست می کند نه به تو ونه به هیچ کسی فرصت عرض اندام نخواهد داد. شماها آگاهانه رای دادید به کسی که می دانید می توانید نیات خود را با او عملی نمایید. شهر هیمن و هه ژار تسلیت.
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

شهروند مهاباد ۱۳۹۸/۳/۴
هاژه جان، خزانه دار محترم شورا که سرش تو حساب و کتاب و آمار و ارقام شهرداریه،
لطفا شفاف بگن که
یک شاخصه های آماری مد نظر ایشون چه نام دارن؟
و دو الان مقادیرشون چقدره و در سه ماه باید چقدر بشه؟
همش با کلی گویی که نمیشه شهر رو مدیریت و نظارت کرد.
لطفا به عنوان خبرگزاری آزاد اینو سوال بفرمایین.
هرچند امیدی به سوال شما و پاسخ ایشون ندارم.

نظر خود را براي ما ارسال كنيد