تاریخ: ۱۳۹۸/۳/۴
اجازه نخواهیم داد شهردار خارج از مسیر قانون و خواسته‌های مردمی حرکت کند
سامان راهنما خزانه‌دار شورای اسلامی شهر مهاباد و یکی از پنج نفر موافق انتخاب کامران فاتح به عنوان شهردار جدید این شهر گفت: اینکه فکر کنیم سازمانی مانند شهرداری بوسیله یک نفر و در مقام شهردار می‌تواند تمامی مشکلات نظیر حقوق معوقه، بدهی‌ها، پروژه‌های ناتمام و... را حل و فصل کند، نادیده گرفتن ساختار یک سازمان و منابع انسانی و وضعیت مالی آن سازمان است، اگر قرار است یک نفر تمامی نقش‌ها را بازی کند، پس وظیفه مدیران میانی و کارمندان و پتانسیل‌های موجود چیست، همچنان که یک نفر هم به تنهایی نمی‌تواند به شیوه تخریبی عمل کند و تمامی مسیر را کج بپیماید، پس نقش نظارتی و قانونگذاری ما به عنوان شورا چه خواهد بود؟!  لذا بنده فکر می‌کنم نقش یک شهردار به تنهایی نمی‌تواند آنچنان سازنده و یا مخرب باشد.
 
این عضو شورای شهر افزود: اگر آقای کامران علیزاده‌آذر برای استعفا برنامه‌ای داشتند بازه زمانی اسفندماه را انتخاب می‌نمود بهتر بود چرا که در اینصورت ما فرصت کافی برای انتخاب شهردار قبل از فصل کاری در دست داشتیم. در میان کاندیداها هم به علت زمان کوتاه هیچ کس برنامه مکتوب و مدونی نداشت، در نهایت پس از بررسی رزومه و چند ساعت جلسه و براساس خرد جمعی اکثریت، آقای فاتح به عنوان شهردار مهاباد انتخاب شد.
راهنما ضمن تکذیب شایعاتی از قبیل تعیین شدن فاتح به عنوان شهردار از قبل و انتشار فراخوان صرفا جهت دور زدن منتقدین، گفت: هر 7 نفر شورا اتفاق نظر داشتند که روز سه‌شنبه در میان گزینه‌های موجود شهردار انتخاب شود و بنده قویا این موضوع را تکذیب می‌کنم که آقای فاتح گزینه‌ از پیش تعین شده بوده است، بررسی تمامی گزینه‌های تصدی پست شهرداری نیز براساس شناخت و مطالعه روزمه آنها بود، در خصوص آقای فاتح هم تحقیق لازم انجام شده و نتیجه استعلامات این است که ایشان فاقد پرونده حقوقی هستند.
خزانه‌دار شورای شهر اضافه کرد: به خود آقای فاتح هم گفته‌ام حاضرم برای برون رفت از وضعیت فعلی، روزی چند ساعت با شما همکاری داشته باشم، چرا که موفقیت ایشان موفقیت و آبروداری ما و شهرمان به شمار می‌رود. در جلسه هم بنده جهت بهبود برخی از شاخص‌های آماری به ایشان مهلت سه ماه دادەام، پس همشهریان مطمئن باشند ما به وظیفه  نظارتی خود عمل خواهیم کرد و اجازه نخواهیم داد شهردار خارج از مسیر قانون و خواسته‌های مردمی عمل کند.