تاريخ: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۹ آبان ساعت ۲۰:۵۳ بازدید: 985      نظرات: 0      کد مطلب: 10227

یکپارچه‌سازی شبکه تلفن همراه و بهره‌مندی از اینترنت 4G در روستاهای مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، مدیرکل مخابرات استان آذربایجان غربی در جلسه بررسی و پیگیری مشکلات مخابرات و اینترنت مهاباد از یکپارچه‌سازی شبکه تلفن همراه و بهره مندی از دیتای تلفن همراه 4G در روستاهای مهاباد در آینده نزدیک خبر داد.
چنگیز نوری در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: شهرستان مهاباد با داشتن بیش از 80 هزار تلفن ثابت و با ضریب نفوذ تلفن شهری بالای 34 جزو شهرستانهای شاخص استان است و در تلاش هستیم با توسعه اینترنت شهری و روستایی و خدمات دیتا، شاخص های کیفی و کمی شهرستان را ارتقا دهیم.
وی افزود: همزمان با سفر وزیر ارتباطات به استان طرحها و پروژه‌هایی با اعتبار بالغ بر 24 میلیارد تومان در بخش فیبر و دیتا افتتاح شده، همچنین ارتقای کیفی سرویس های مخابراتی در شهرهای استان و مهاباد در دستور کار قرار گرفت و در همین راستا سعی شده که تمامی مصوبات جلسه مشترک مسئولان شهرستان و استان با وزیر ارتباطات اجرایی شود.
نوری در ادامه با اشاره به یکپارچه‌سازی شبکه تلفن همراه در روستاهای استان اظهار کرد: ماه گذشته شرکت مخابرات ایران بهمراه شرکت ارتباطات سیار، پروژه یکپارچه‌سازی شبکه تلفن همراه روستایی را شروع کردند و در نتیجه آن مشترکین ثابت روستایی استان به مشترکین روستایی و سیار تبدیل خواهند شد.
وی افزود: سیمکارت روستایی مشترکین ثابت به سیمکارت Doal  تعویض خواهد شد و این سیمکارت قابلیت تلفن ثابت برای روستا و تلفن همراه شهری را خواهد داشت.
مدیرکل مخابرات استان آذربایجان غربی استان در ادامه اظهار کرد: درحال حاضر شرکت مخابرات استان با ظرفیت 1 میلیون و هفتاد هزار مشترک در حال ارائه خدمات در بخش تلفن ثابت است و بیش از 260 هزار مشترک اینترنت پرسرعت در مراکز شهری و روستایی از این خدمات بهره مند هستند.
نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی نیز در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: اگرچه تلاشهای صورت گرفته قابل احترام و ستودنی است اما قانع کننده نیست و قبل از به پایان رسیدن مهلت تعیین شده باید تمامی مصوبات اجرایی شوند.
وی افزود: نزدیک به 60 درصد مصوبات جلسه مشترک روسای شهرستان و استان با وزیر ارتباطات اجرایی شده و انتظار می رود 40 درصد باقی مانده نیز در آینده نزدیک اجرایی شود.
وی تصریح کرد: متاسفانه تلفن ثابت برخی روستاهای شهرستان مهاباد بیش از 4 سال است که قطع شده ولی فیش تلفن هر ماه برای مشترکین صادر می شود.
نماینده مردم مهاباد در پایان اظهار کرد: عدم پوشش شبکه اینترنت و مشکل آنتن دهی در روستاها قطعا باید رفع شود چراکه در زمان بحران وجود شبکه ارتباطی در روستاها لازم و ضروری است.
 
به گزارش هاژه، مدیرکل مخابرات استان آذربایجان غربی روز چهارشنبه 9 آبان ماه با حضور در شهرستان مهاباد در یک جلسه مشترک با نمایندگان روستاها و مسئولان مشکلات و مصوبات قبلی جلسه مشترک مسئولان با وزیر ارتباطات را بررسی کردند. در این جلسه دهیاران و بخشداران مهاباد عدم آنتن دهی و قطعی مکرر شبکه تلفن همراه و ثابت و همچنین عدم پوشش شبکه اینترنت را از عمده ترین مشکلات ارتباطی در روستاهای مهاباد اعلام کردند.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد