تاريخ: ۱۳۹۶ شنبه ۱۳ آبان ساعت ۱۷:۸ بازدید: 578      نظرات: 2      کد مطلب: 4732

مشارکت ایران در دوره های Master Class با همکاری گروه بین المللی علمی IPPOG در مرکز پژوهش های هسته ای اروپا


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، روز جمعه 12 آبان ماه 1396 معلم فیزیک مهابادی دکتر سلیمان رسولی به دعوت گروه بین المللی IPPOG وابسته به مرکز پژوهش های هسته ای اروپا CERN در ساختمان اصلی این مرکز، اتاق جلسات Charpak ارتباط  ویدیو کنفرانسی آنلاین برقرار نمود.

طی این ارتباط و بر اساس هماهنگی هایی که قبلا از طریق پژوهشکده ذرات و شتابدهنده ها از پژوهشگاه IPM به عمل آمده بود؛ عضویت ایران در دوره های بین المللی Master Class و مقدمات جهت عضویت دایمی ایران در گروه بین المللی IPPOG مهیا گردید.

در این ارتباط تصویری آنلاین دکتر سلیمان رسولی طی یک سخنرانی فعالیت ها و پیشنهادات کارگروه WG7 کارگروه فعال در HST2017 در زمینه توسعه فعالیت های بین المللی این گروه را برای 47 نفر از اساتید فیزیک حاضر در جلسه از سراسر دنیا بیان نمود.

گفتنی است دکترسلیمان رسولی اکنون در دبیرستان های تیزهوشان شهیدبهشتی، شهید عبدالله پور و سما پسرانه مهاباد تدریس درس فیزیک را برعهده داشته و سرگروه گروه آموزشی فیزیک آموزش وپرورش مهاباد می باشد. 

امسال این معلم مهابادی به عنوان تنها نماینده ایران جایزه بورس سفر علمی آموزشی HST2017 از مرکز پژوهش های هسته ای اروپا CERN را دریافت کردند و به مدت حدود یک ماه با آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی این مرکز آشنا شد.

بخشی از سخنرانی  که ایشان در راستای ترویج علم در تابستان 1396 به زبان انگلیسی در ساختمان اصلی مرکز CERN، اتاق جلسات Charpak ارایه دادند از لینک زیر سایت CERN قابل دسترس است:

 https://cds.cern.ch/record/2275522برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

فاروقخضرپور ۱۳۹۶/۸/۱۳
درود وسلام بر شما دکتر رسولی شما مایه افتخار مهابادی از خداوند منان خواهانم امثال مثل شما را برایمان زیا د کند
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

محمد فیض اللهی ۱۳۹۶/۸/۱۳
با سلام ، به عنوان یک دبیر دبیرستان و یک ایرانی به چنین دبیران زحمت کش و فعال افتخار میکنیم و از خداوند منان آرزوی طول عمر برای دکتر رسولی را داریم ، همچنین از دوستان زحمت کش در هاژه به خاطر درج خبر متشکرم

نظر خود را براي ما ارسال كنيد