تاریخ: ۱۳۹۶/۸/۱۳
مشارکت ایران در دوره های Master Class با همکاری گروه بین المللی علمی IPPOG در مرکز پژوهش های هسته ای اروپا

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، روز جمعه 12 آبان ماه 1396 معلم فیزیک مهابادی دکتر سلیمان رسولی به دعوت گروه بین المللی IPPOG وابسته به مرکز پژوهش های هسته ای اروپا CERN در ساختمان اصلی این مرکز، اتاق جلسات Charpak ارتباط  ویدیو کنفرانسی آنلاین برقرار نمود.

طی این ارتباط و بر اساس هماهنگی هایی که قبلا از طریق پژوهشکده ذرات و شتابدهنده ها از پژوهشگاه IPM به عمل آمده بود؛ عضویت ایران در دوره های بین المللی Master Class و مقدمات جهت عضویت دایمی ایران در گروه بین المللی IPPOG مهیا گردید.

در این ارتباط تصویری آنلاین دکتر سلیمان رسولی طی یک سخنرانی فعالیت ها و پیشنهادات کارگروه WG7 کارگروه فعال در HST2017 در زمینه توسعه فعالیت های بین المللی این گروه را برای 47 نفر از اساتید فیزیک حاضر در جلسه از سراسر دنیا بیان نمود.

گفتنی است دکترسلیمان رسولی اکنون در دبیرستان های تیزهوشان شهیدبهشتی، شهید عبدالله پور و سما پسرانه مهاباد تدریس درس فیزیک را برعهده داشته و سرگروه گروه آموزشی فیزیک آموزش وپرورش مهاباد می باشد. 

امسال این معلم مهابادی به عنوان تنها نماینده ایران جایزه بورس سفر علمی آموزشی HST2017 از مرکز پژوهش های هسته ای اروپا CERN را دریافت کردند و به مدت حدود یک ماه با آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی این مرکز آشنا شد.

بخشی از سخنرانی  که ایشان در راستای ترویج علم در تابستان 1396 به زبان انگلیسی در ساختمان اصلی مرکز CERN، اتاق جلسات Charpak ارایه دادند از لینک زیر سایت CERN قابل دسترس است:

 https://cds.cern.ch/record/2275522