تاريخ: ۱۳۹۶ سه شنبه ۱۷ مرداد ساعت ۱۷:۳۷ بازدید: 422      نظرات: 0      کد مطلب: 4336

روز خبرنگار در خبرگزاری ایرنای مهاباد گرامی داشته شد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، روز سه شنبه ۱۷ مردادماه مراسم گرامیداشت روز خبرنگار با حضور برخی از مسئولین استانی و شهرستانی و اصحاب رسانه در دفتر خبرگزاری ایرنا مهاباد برگزار گردید.
در ابتدای مراسم با اهدای شاخه گل مقام شامخ شهید محمود صارمی گرامی داشته شد. سپس از تابلو و لوگوی جدید ایرنا رونمایی شد.
مسئول خبرگزاری ایرنا آذربایجان غربی در این مراسم ضمن اشاره به فعالیت و کارنامه درخشان این خبرگزاری اظهار کرد: ایرنا دارای بزرگترین آرشیو عکس خاورمیانه است و دارای تفاهم نامه همکاری با اکثر حیرگزاری های مهم جهان است.
فولادیبا اشاره به شهادت صارمی خبرنگار ایرنا در افغانستان گفت: باب شهادت برای خبرنگاران ایرنا همچنان باز است.
وی ضمن انتقاد از وضعیت کنونی شبکه های اجتماعی گفت:  اتفاقی که به واسطه وجود این شبکه های مجازی در عرصه رسانه اتفاق افتاده ایجاد ابهام است. لذا رسانه حقیقی به دنبال انتقال معنی و تاثیرگذاریست.
قوی بنیه مدیر کل صدا و سیمای مرکز مهاباد نیز در این مراسم ضمن مهم ارزیابی نمودن رسانه و تعهد خبرنگاران اظهار کرد: به جرات می توان گفت خبرنگاری یک حرفه معمولی نیست و وجود رسانه و شبکه های ارتباط جمعی از بزرگترین اکتشافات بشریست.
در ادامه معاون استاندار و فرماندار ویژه مهاباد ضمن تبریک روز خبرنگار گفت: امروزه خبرنگاری در جهان پر مخاطره ترین شغل محسوب می گردد، چرا که در کنار هر حادثه ای و در میدان هر جنگی فعالیت جانانه خبرنگاران به چشم می خورد.
دکتر شجاعی افزود: خبرنگاری شغل مقدسی است و نقش رسانه بر جوامع بشری غیر قابل انکار است.
وی سرعت، دقت و امانت را از خصیصه و وظایف مهم یک خبرنگار برشمرد و اظهار کرد: در مهاباد رسانه های خوبی در حال فعالیت هستند و خبر این رسانه ها در استان و کشور به عنوان مرجع مورد استفاده قرار می گیرد.
دکتر شجاعی اضافه کرد: نقد منصفانه و حتی ناملایمتی ها را با جان و دل می پذیریم چرا دولت آقای روحانی نیز برای رسانه ها جایگاه ویژه ای قائل است و این دستور شخص ایشان است که حرمت و جایگاه خبرنگاران نگه داشته شود.
در پایان از برخی خبرنگاران شهرستان مهاباد و جنوب استان تقدیر به عمل آمد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد