تاریخ: ۱۳۹۶/۵/۱۷
روز خبرنگار در خبرگزاری ایرنای مهاباد گرامی داشته شد
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، روز سه شنبه ۱۷ مردادماه مراسم گرامیداشت روز خبرنگار با حضور برخی از مسئولین استانی و شهرستانی و اصحاب رسانه در دفتر خبرگزاری ایرنا مهاباد برگزار گردید.
در ابتدای مراسم با اهدای شاخه گل مقام شامخ شهید محمود صارمی گرامی داشته شد. سپس از تابلو و لوگوی جدید ایرنا رونمایی شد.
مسئول خبرگزاری ایرنا آذربایجان غربی در این مراسم ضمن اشاره به فعالیت و کارنامه درخشان این خبرگزاری اظهار کرد: ایرنا دارای بزرگترین آرشیو عکس خاورمیانه است و دارای تفاهم نامه همکاری با اکثر حیرگزاری های مهم جهان است.
فولادیبا اشاره به شهادت صارمی خبرنگار ایرنا در افغانستان گفت: باب شهادت برای خبرنگاران ایرنا همچنان باز است.
وی ضمن انتقاد از وضعیت کنونی شبکه های اجتماعی گفت:  اتفاقی که به واسطه وجود این شبکه های مجازی در عرصه رسانه اتفاق افتاده ایجاد ابهام است. لذا رسانه حقیقی به دنبال انتقال معنی و تاثیرگذاریست.
قوی بنیه مدیر کل صدا و سیمای مرکز مهاباد نیز در این مراسم ضمن مهم ارزیابی نمودن رسانه و تعهد خبرنگاران اظهار کرد: به جرات می توان گفت خبرنگاری یک حرفه معمولی نیست و وجود رسانه و شبکه های ارتباط جمعی از بزرگترین اکتشافات بشریست.
در ادامه معاون استاندار و فرماندار ویژه مهاباد ضمن تبریک روز خبرنگار گفت: امروزه خبرنگاری در جهان پر مخاطره ترین شغل محسوب می گردد، چرا که در کنار هر حادثه ای و در میدان هر جنگی فعالیت جانانه خبرنگاران به چشم می خورد.
دکتر شجاعی افزود: خبرنگاری شغل مقدسی است و نقش رسانه بر جوامع بشری غیر قابل انکار است.
وی سرعت، دقت و امانت را از خصیصه و وظایف مهم یک خبرنگار برشمرد و اظهار کرد: در مهاباد رسانه های خوبی در حال فعالیت هستند و خبر این رسانه ها در استان و کشور به عنوان مرجع مورد استفاده قرار می گیرد.
دکتر شجاعی اضافه کرد: نقد منصفانه و حتی ناملایمتی ها را با جان و دل می پذیریم چرا دولت آقای روحانی نیز برای رسانه ها جایگاه ویژه ای قائل است و این دستور شخص ایشان است که حرمت و جایگاه خبرنگاران نگه داشته شود.
در پایان از برخی خبرنگاران شهرستان مهاباد و جنوب استان تقدیر به عمل آمد.