تاريخ: ۱۳۹۶ سه شنبه ۳ مرداد ساعت ۱۲:۱۸ بازدید: 2548      نظرات: 4      کد مطلب: 4276

فرهنگ ضرب المثل های معادل انگلیسی، فارسی، کوردی (زاگرس) به چاپ می رسد


زبان کوردی همراه با ترغه و فقره قا به دانشگاه آزاد اسلامی راه یافت و در درکنار زبان انگلیسی و فارسی بعنوان دو واحد درسی به دانشجویان معرفی می شود، این کتاب به زودی از طرف دانشگاه آزاد به چاپ می رسد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، فرهنگ ضرب المثل های معادل انگلیسی، فارسی، کردی (زاگرس) تا چند ماه آینده توسط دانشگاه آزاد اسلامی به چاپ میرسد و به جای دو واحد اصطلاحات و مثلها به دانشجویان کاردانی و کارشناسی معرفی می شود.
این کتاب توسط عبداله عبداله زاده و دکتر پیمان رضوانی تالیف و گردآوری شده است و بقلم دکتر ابراهیم اسماعیل پور و دکتر اسماعیل مصطفی زاده و قرنی امین پور ویرایش و بازنگری شده است. 
فرهنگ زاگرس توسط دکتر پرویز علوی نیا از دانشکده ادبیات و علوم انسانی ارومیه و دکتر سلام خلیلی وند عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوکان داوری شده است. کتاب مذکور در نوع خود کم نظیر و نزدیک به 1000 اصطلاح و مثل را دربر می گیرد، گرچه در اندازه کوچک است ولی در محتوی غنی و ارزشمند می باشد.
 طرح رو جلد آن نمای از کوه ترغه و آثار باستانی فقره قا از شهر مهاباد می باشد که توسط استاد انور اسماعیل پوری طراحی شده است.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

پ ۱۳۹۷/۱۲/۱۰
آقای عبداله زاده
شما با این کار خود کردار سربلند کردید
6
0
پاسخ به این اظهارنظر

Pishwa ۱۳۹۶/۵/۹
دستمریزاد عرض میکنم. خدمت آقای عبداله زاده و استاد رضوانی؛ غیز ار کتابهای قومیت کرد و فرهنگ ژیان، کتابهای شانیدر و آثار تاریخی هرسین هم با قلم استاد عبداله زاده رنگین و مزین شده اند. امیدوارم آثار بیشترین از این اساتید شاهد باشیم. باتشکر
3
3
پاسخ به این اظهارنظر

خالد بیگی ۱۳۹۶/۵/۳
آقای عبداله زاده عزیز تبریک ؛
آقای عبداله زاده همیشه در در راه خدمت به فرهنگ و زبان کردی پر تلاش بوده اند و تالیف فرهنگ ژیان و ترجمه کتاب قومیت گرایی کرد را نیز در کارنامه خود دارند امیدوارم در آینده ای نزدیک کارهای دیگری را نیز از ایشان ببینیم.
2
1
پاسخ به این اظهارنظر

کمال اسماعیل زاده اقدم ۱۳۹۶/۵/۳
به راستی اثری مفاخر بزرگ خواهد بود و زبان فرهنگ کوردی را دوباره ثروتمند خواهد کرد، از معلم بزرگوارم آقای عبدالله راده که در گردآوری و ترویج زبان کوردی که خیلی تلاش خواهند کرد خیلی تبریک عرض می نمایم و یادی کنیم از استاد بزرگوارم دکتر رضوانی که یکی از بهترین استادهای من درامر یادگیری زبان انگلیسی در دانشگاه هستند که ایشان هم اثری عالی و دیدی بزرگ بر این کتاب داشته،امیدوارم که روز های بهتری داشته باشیم با نوشته های شما عزیزان

نظر خود را براي ما ارسال كنيد