تاريخ: ۱۳۹۶ يکشنبه ۳۱ ارديبهشت ساعت ۱۵:۱۰ بازدید: 3429      نظرات: 3      کد مطلب: 3840

پدیده های انتخاباتی پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر


درحالیکه مشارکت بالای مردم در انتخابات ریاست جمهوری در نوع خود بی نظیر بود این روزها با اعلام نتایج شوراهای اسلامی شهرها پدیده های انتخاباتی در شوراهای اسلامی شهرها در صدر اخبار جنجالی رسانه ها قرار دارند.

به گزارش پایگاه  خبری – تحلیلی هاژه، با پایان یافتن رقابت بین نامزدهای انتخاباتی شورای اسلامی شهر این روزها راه یافتگان به کرسی شورای اسلامی شهر و پدیدهای انتخاباتی زیادی در شهرهای کوچک و حتی مراکز استانها نگاهها را به سوی خود می کشاند.

ولی الله رستمی پرنده فروش خیابانی در خرم آباد بدون تبلیغات و ستاد توانست با کسب 40 هزار رای  توانسته با 28 هزار اختلاف رای با رقیب دوم خود بر کرسی شورای شهر خرم آباد تکیه زند.

 

محمد حسن علیپور پاکبان 42 ساله رشتی با شعار از مردم و برای مردم نیز توانسته با کسب رای 17 هزاری به شورای شهر رشت راه یابد. او در مصاحبه خود با شبکه های سراسری کشور گفته است به کار خود یعنی پاکبانی ادامه خواهد داد و با لباس پاکبانی در جلسات حضور خواهد یافت

 

پدیده سوم انتخاباتی مازیار توکلی روشن دل بیجاری بود که با کسب رای 3807رای با بالاترین میزان رای به شورای شهر بیجار راه یابد.

 

وعده های انتخاباتی در هر شهری به یکی از ارکان لازمه  برای راهیابی به کرسی مدیریت شهری تبدیل شده است اما گاهی وجود پدیده های انتخاباتی تمام معادله های علمی و عرفی را بر هم می زند. ازآنجا که نمی توان عملکرد مثبت و یا منفی هیچ یک ار منتخبین را از روی برخی گمانه زنی ها مشخص کرد، باید منتظر ماند تا با مرور زمان و پس از چند سال عملکردها را سنجید.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
1
پاسخ به این اظهارنظر

ریبوار تنها ۱۳۹۶/۲/۳۱
دقیقا چهار سال پیش این پدیده در شهرخودمان بود با طرز فکر مردم که حامیشان مهندس محمود زاده بود جناب اقای محمد ابراهیمی بلال فروش که اخبار سراسری اعلام کرد از کانال هاژه و زحمت کشانش تشکر و قدر دانی میکنم
امیدوارو با ورود دوباره چند تن از نفرات دوره های پیشن دوباره کنتاکت پیش نیاید و مهاباد دچاره چهار سال بدبختی دیگر شود با عضو شورا و نماینده ...که امسال مثل من به خارج از کشور پناهنده بشن.
0
1
پاسخ به این اظهارنظر

سعید ۱۳۹۶/۲/۳۱
با کمال احترام به آحاد جامعه ای که خودم هم برآمده از آنم.
چنین پدیده هایی دو دلیل داره در وحله اول عدم رشد فکری جامعه که باعث میشه وظایف رای دهندگان در قبال شهرشان فدای تصمیمات احساسی بشه
در وحله دوم ناامیدی مردم از وعده های اعضای شوراهای قبلی
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

سام ۱۳۹۶/۲/۳۱
مردم خسته شدن از شعارای دروغی و کذب

نظر خود را براي ما ارسال كنيد