تاریخ: ۱۳۹۶/۲/۳۱
پدیده های انتخاباتی پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر

درحالیکه مشارکت بالای مردم در انتخابات ریاست جمهوری در نوع خود بی نظیر بود این روزها با اعلام نتایج شوراهای اسلامی شهرها پدیده های انتخاباتی در شوراهای اسلامی شهرها در صدر اخبار جنجالی رسانه ها قرار دارند.

به گزارش پایگاه  خبری – تحلیلی هاژه، با پایان یافتن رقابت بین نامزدهای انتخاباتی شورای اسلامی شهر این روزها راه یافتگان به کرسی شورای اسلامی شهر و پدیدهای انتخاباتی زیادی در شهرهای کوچک و حتی مراکز استانها نگاهها را به سوی خود می کشاند.

ولی الله رستمی پرنده فروش خیابانی در خرم آباد بدون تبلیغات و ستاد توانست با کسب 40 هزار رای  توانسته با 28 هزار اختلاف رای با رقیب دوم خود بر کرسی شورای شهر خرم آباد تکیه زند.

 

محمد حسن علیپور پاکبان 42 ساله رشتی با شعار از مردم و برای مردم نیز توانسته با کسب رای 17 هزاری به شورای شهر رشت راه یابد. او در مصاحبه خود با شبکه های سراسری کشور گفته است به کار خود یعنی پاکبانی ادامه خواهد داد و با لباس پاکبانی در جلسات حضور خواهد یافت

 

پدیده سوم انتخاباتی مازیار توکلی روشن دل بیجاری بود که با کسب رای 3807رای با بالاترین میزان رای به شورای شهر بیجار راه یابد.

 

وعده های انتخاباتی در هر شهری به یکی از ارکان لازمه  برای راهیابی به کرسی مدیریت شهری تبدیل شده است اما گاهی وجود پدیده های انتخاباتی تمام معادله های علمی و عرفی را بر هم می زند. ازآنجا که نمی توان عملکرد مثبت و یا منفی هیچ یک ار منتخبین را از روی برخی گمانه زنی ها مشخص کرد، باید منتظر ماند تا با مرور زمان و پس از چند سال عملکردها را سنجید.