تاريخ: ۱۴۰۱ دوشنبه ۷ شهريور ساعت ۱۲:۱۷ بازدید: 2846      نظرات: 6      کد مطلب: 20239
این آب گرم نمی‌شود؛

بیمارستان مهاباد، فرزندخوانده دانشگاه علوم‌پزشکی ارومیه


یکی از شهروندان مهابادی در تماس با هاژه نسبت بە عدم رسیدگی بە تجهیزات پزشکی در بیمارستان مهاباد انتقاد کردە است.

به گفتە این شهروند نزدیک به ٣ هفتە است که نوبت انجام عمل آب مروارید چشم یکی از بستگان وی در بیمارستان مهاباد فرا رسیدە اما بیمارستان مهاباد بە دلیل آنچە خرابی دستگاه فیکو عنوان کردە، از انجام این عمل سادە امتناع می‌کند.

بررسی‌های هاژه از منابع مطلع نشان می‌دهد کە مشکلات تنها بیمارستان مهاباد کە چندین دهە از عمر آن می‌گذرد، بە مراتب بیشتر از آن چیزی است کە شهروندان و مراجعه‌کنندگان آن، در ظاهر می‌بینند.

بدهی چند ده میلیاردی بیمارستان، مشکلات سیستم گرمایشی، نگهداری و تعمیر بخش CSR بە عنوان قلب بیمارستان، کف فرسودە و مستهلک اتاق عمل و مشکلات کلان از این قبیل، تعمیر و یا خرید دستگاه فیکو را در اولویت‌های بعدی این بیمارستان خسته قرار دادە است.

انتقادهای عدیدە شهروندان مهابادی و ساکنان شهرستان‌های جنوب آذربایجان غربی از زیرساخت‌های درمانی مهاباد بە عنوان بلوک جنوب استان، باید مسوولان دانشگاه علوم پزشکی را بە تدبیر و اقدام عاجل وا دارد.

مدت‌هاست کە فاعل تیتر «خرید تجهیزات برای بیمارستان مهاباد»، خیرینی هستند کە کمبودها و فقدان‌ها را لمس کردە و چندین گام از مسوولان استانی پیشی گرفتەاند.

رفتارها و تزریق اعتبارات قطرەچکانی از سوی دانشگاه علوم پزشکی ارومیە این تصور را برای ساکنان جنوب استان تداعی کردە کە گویی بیمارستان مهاباد در رده فرزندخواندە این دانشگاه هم محسوب نمی‌شود.

احتمالا مسوولین عالی‌رتبه شهرستان مهاباد باید انتقادات شهروندان مهابادی را بە گوش راس هرم وزارت بهداشت و درمان برسانند. این آب در استان گرم نخواهد شد. 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

Diako ۱۴۰۱/۶/۸
سلام و عرض ادب ؛
لطفا از واژه ی بلوک جنوب استان دیگر استفاده ننمایید چون این حرفها مال چند سال پیش بود … الان شهرهای اطراف مهاباد از خود مهاباد مجهزتر و صاحب بیمارستانهای تمیزتر و دستگاههای پیشرفته تر هستند .
با کمی تحقیق متوجه این موضوع خواهید شد .
با تقدیم احترام 🌷
1
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۴۰۱/۶/۷
کارت خوان ندارن به خاطر مالیات تو اورژانس به خاطر چهارده هزار و پانصد تومان گوشی گرو گذاشتن واسه اینکه کار بیمارشون راه بیفته
1
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۴۰۱/۶/۷
اتاق عمل بیمارستان کمبود شدید نیرو داره ، تعداد زیادی بازنشسته شدن ، تعداد زیادی که طرحی بودن طرحشون تموم شده ، تعداد زیادی که تو کرونا کار کردن و تعدیل شدن ، هیچ‌ کسی هم ککش نمیگزه، نماینده و فرماندار محترم و بقیه مسولین شهر در خواب شدید تابستانی و زمستانی هستن . چرا ؟ چون تو این مملکت تنها‌ چیزی که ارزش نداره جون آدمااااااست
1
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۴۰۱/۶/۷
شفاف سازی نحوه ی بکارگیری نیرو در دانشکده پرستاری مهاباد.
مگر نباید پس از احداث یک مکان ، یک کارخانه، یک دانشگاه در یک شهر ، برای نیروهای حراست ، مسئول امتحانات ، مسئول کتابخانه و... آزمون استخدامی برگزار شود و جوانان بیکار با شرکت در آزمون و شایسته سالارانه در آن مکان استخدام شوند/ لطفا شفاف سازی کنید
2
2
پاسخ به این اظهارنظر

۱۴۰۱/۶/۷
بیمارستان مهاباد طبق قانون و آنچه برایش تعریف شده باید پزشک فک و صورت . غدد و یکسری پزشک دیگر داشته باشد . اما ندارد
بخش روانپزشکی برایش تعریف شده اما ندارد.
اورژانس بیمارستان مهاباد طبق دستورالعمل کشوری باید دو پزشک اورژانس داشته باشد .
طبق دستورالعمل کشوری اورژانس مهاباد به دو قسمت مراقبت حاد و اورژانسی (درمانگاه باید جداگانه باشد و کاری به آن نداریم) تقسیم بشود و هر کدام باید پرستار کافی که در آزمون استخدامی قرار میگیرید باید تامین شود.
الان اورژانس مهاباد با وجود اینهمه مراجعه کننده فقط شش پرستار اورژانس دارد که به دور از عقل و فکر است.
طبق قانون دانشگاه مکلف به تامین چهار پزشک متخصص طب اورژانس برای بیمارستان مهاباد میباشد اما الان دو پزشک دارد.
1
2
پاسخ به این اظهارنظر

یادگاررستمی ۱۴۰۱/۶/۷
باسلام این بیمارستان اول جاده مهابادارومیه چی شداقای محمودزاده فقط توکاراسفالته روستاییه به بیمارستان اینا توجه نداره

نظر خود را براي ما ارسال كنيد