تاريخ: ۱۳۹۵ پنج شنبه ۳۰ دي ساعت ۱۸:۶ بازدید: 249      نظرات: 0      کد مطلب: 2881

حدود 30 درصد دبیران در رشته های غیرتخصصی تدریس می کنند!


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، اردشیر سید سیحاح روز پنجشنبه در کارگاه آموزشی سرگروه های درسی متوسطه شهرستان های جنوب آذربایجان غربی، اظهار کرد: البته این برآورد ما است و امکان استخراج دقیق این آمار وجود ندارد ولی به دنبال ساز و کارهایی هستیم که تدریس های نیمه مرتبط را در استان به حداقل برسانیم. 
وی با تاکید بر اینکه وسیع ترین اتاق فکر در گروه های آموزشی شکل گرفته است، افزود: یکی از اولویت های آموزش و پرورش توسعه کمی خدمات آموزشی و کیفیت بخشی به تدریس و کتاب های درسی است تا کتاب های کمک آموزشی روی آنها سایه نیندازند. 
سیاح گفت: رشد نا موزن برخی رشته های تحصیلی مثل رشته تجربی که گرایش دانش آموزان به آن بیش از حد بوده و تحصیل در رشته های فنی و حرفه ای به حداقل رسیده است که اولویت آموزش و پرورش برای تقویت این رشته های تحصیلی و مهارت آموزی است. 
وی با بالا بودن استرس و اضطراب در دانش اموزان دوره دوم دبیرستان به خصوص دختران را نیز از جمله دیگر مسایل موجود در آذربایجان غربی عنوان کرد و افزود: دلبستگی زیاد به خانواده موجب این مشکلات شده است. 
رییس اداره تکنولوژی و گروه های آموزشی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی نیز در این مراسم تبادل تجربه بین گروه های آموزشی را از اهداف کارگاه های منطقه ای اعلام کرد و گفت: در سه ماهه گذشته یکهزار و 800 نفر در یکهزار و 700 نفر ساعت آموزش های لازم را گذارندند. 
جوزایی اظهار کرد: تا کنون از 13 شهرستان نیز بازدید شده است. 
کامبیز شاوله معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش شهرستان مهاباد در این مراسم بر اخلاق مداری و تکریم ارباب رجوع و دانش آموزان تاکید کرد و افزود: باید با روش های مختلف آموزشی برای پیشرفت تحصیلی دانش آموزان کوشا باشیم. 
کارگاه آموزشی سرگروه های درسی سرگروه های درسی دوره های اول و دوم متوسطه شهرستان های جنوب آذربایجان غربی در مجتمع فرهنگی فجر شهرستان مهاباد برگزار شد. 
منبع: ایرناارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد