تاريخ: ۱۴۰۱ پنج شنبه ۱۵ ارديبهشت ساعت ۱۴:۱۱ بازدید: 618      نظرات: 0      کد مطلب: 18633

کاهش دید افقی به ۲۰ متر ادارات قصرشیرین را تعطیل کرد


به گزارش پایگاه خبری هاژه، فرماندار قصرشیرین گفت: هجوم ریزگردها، گرد و غبار و کاهش شدید دید افقی این شهرستان به میزان ۲۰ متر منجر به تعطیلی ادارات در ساعت ۱۱ صبح امروز پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه شد.
 
مرادعلی تاتار گفت: با تصمیم ستاد مدیریت بحران این شهرستان و آلودگی شدید هوا و غلظت گرد و غبار به منظور حفظ سلامتی مردم و عدم مراجعه آن ها به ادارات و نهادهای دولتی، راس ساعت ۱۱ صبح امروز فعالیت تمام ادارات این شهرستان تعطیل شد.
وی اظهار داشت: به گزارش ایستگاه هواشناسی قصرشیرین دید افقی در ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه صبح امروز پنجشنبه به میزان ۲۰ متر و دید عمودی نیز ۱۲۰ متر کاهش یافت و این نشان از غلظت غبار و گرد و خاک و آلودگی شدید هوا و بحرانی بودن منطقه و تهدیدی جدی برای سلامت مردم است.
فرماندار قصرشیرین گفت: از مردم می خواهیم با توجه به آلودگی هوا تا عادی شدن شرایط حتی المقدور از منازل خود خارج نشوند و در صورت امکان حتما از ماسک استفاده کنند.
 
رییس اداره‌ هواشناسی قصرشیرین گفت: ورود ریزگردها به قصرشیرین و شدت گرد و غبار باعث کاهش دید افقی این شهرستان مرزی طی امروز پنجشنبه به میزان ۲۰ متر شد که ۹ هزار و ۹۶۰ متر از حد استاندارد یک هوای سالم (۱۰هزار متر) کمتر است.
امیرپرویز نجفی گفت: طبق پیش بینی های صورت گرفته توسط سازمان هواشناسی گرد و خاک به صورت غلیظ تا اواخر بعد از ظهر جمعه و به صورت رقیق تا روز شنبه در جو منطقه حاکم است.
نجفی ادامه داد: بیشینه سرعت وزش باد نیز در ساعت پنج بعد از ظهر روز گذشته ۱۹.۵متر بر ثانیه معادل ۶۸ کیلومتر بر ساعت بود که وزش باد باعث انتقال گرد و غبار به جو منطقه از سمت کشورهای همسایه به مرزهای غربی  کشورمان از جمله قصرشیرین شده است.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد