تاریخ: ۱۴۰۱/۲/۱۵
کاهش دید افقی به ۲۰ متر ادارات قصرشیرین را تعطیل کرد
به گزارش پایگاه خبری هاژه، فرماندار قصرشیرین گفت: هجوم ریزگردها، گرد و غبار و کاهش شدید دید افقی این شهرستان به میزان ۲۰ متر منجر به تعطیلی ادارات در ساعت ۱۱ صبح امروز پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه شد.
 
مرادعلی تاتار گفت: با تصمیم ستاد مدیریت بحران این شهرستان و آلودگی شدید هوا و غلظت گرد و غبار به منظور حفظ سلامتی مردم و عدم مراجعه آن ها به ادارات و نهادهای دولتی، راس ساعت ۱۱ صبح امروز فعالیت تمام ادارات این شهرستان تعطیل شد.
وی اظهار داشت: به گزارش ایستگاه هواشناسی قصرشیرین دید افقی در ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه صبح امروز پنجشنبه به میزان ۲۰ متر و دید عمودی نیز ۱۲۰ متر کاهش یافت و این نشان از غلظت غبار و گرد و خاک و آلودگی شدید هوا و بحرانی بودن منطقه و تهدیدی جدی برای سلامت مردم است.
فرماندار قصرشیرین گفت: از مردم می خواهیم با توجه به آلودگی هوا تا عادی شدن شرایط حتی المقدور از منازل خود خارج نشوند و در صورت امکان حتما از ماسک استفاده کنند.
 
رییس اداره‌ هواشناسی قصرشیرین گفت: ورود ریزگردها به قصرشیرین و شدت گرد و غبار باعث کاهش دید افقی این شهرستان مرزی طی امروز پنجشنبه به میزان ۲۰ متر شد که ۹ هزار و ۹۶۰ متر از حد استاندارد یک هوای سالم (۱۰هزار متر) کمتر است.
امیرپرویز نجفی گفت: طبق پیش بینی های صورت گرفته توسط سازمان هواشناسی گرد و خاک به صورت غلیظ تا اواخر بعد از ظهر جمعه و به صورت رقیق تا روز شنبه در جو منطقه حاکم است.
نجفی ادامه داد: بیشینه سرعت وزش باد نیز در ساعت پنج بعد از ظهر روز گذشته ۱۹.۵متر بر ثانیه معادل ۶۸ کیلومتر بر ساعت بود که وزش باد باعث انتقال گرد و غبار به جو منطقه از سمت کشورهای همسایه به مرزهای غربی  کشورمان از جمله قصرشیرین شده است.