تاريخ: ۱۴۰۰ يکشنبه ۱۰ بهمن ساعت ۱۷:۳۲ بازدید: 587      نظرات: 0      کد مطلب: 17554
مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد آمار واکسیناسیون را تشریح کرد

دکتر حسینی: تزریق دز سوم واکسن کرونا از نان شب هم واجب‌تر است


به گزارش پایگاه خبری هاژه، روز یکشنبه، ١٠ دیماه ١٤٠٠، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد آمار تزریق واکسیناسیون کووید١٩ را در این شهرستان تشریح کرد.

دکتر بهاالدین حسینی در گفتگو با خبرنگار هاژه گفت: تا به امروز بیش از ٣٦٨ هزار و ٢٩ دز واکسن کووید١٩ در برندهای گوناگون و در سطح شهرستان مهاباد تزریق شدە که از این تعداد، ١٧٦ هزار و ١٢٤ دز در نوبت اول، ١٥٤ هزار و ٨٠٠ دز در نوبت دوم و ٣٧ هزار و ٣٦٦ دز در نوبت سوم بودە است.

وی افزود: از جمعیت بالای ١٢ سال شهرستان مهاباد بیش از ٧٨ درصد نوبت اول، نزدیک به ٨٠ درصد نوبت دوم و همچنین نزدیک به ١٨ درصد نوبت سوم واکسن کرونا را تزریق کردەاند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد وضعیت کرونا در مهاباد را مطلوب اما بسیار شکننده توصیف کرد و گفت: در حال حاضر بە طور میانگین روزانه یک تا پنج بیمار دارای علائم کرونا در بیمارستان مهاباد بستری می‌شوند اما با توجه به شروع موج ششم، ساده‌انگاری و کاهش استفاده از ماسک این آمار بسیار افزایش خواهد یافت.

دکتر حسینی تاکید کرد: در حال حاضر تزریق دز سوم از نان شب هم واجب‌تر است چون کودکان و حتی کسانی که دو دز واکسن را هم دریافت کرده در تیررس موج ششم کرونا خواهند بود.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد