تاريخ: ۱۳۹۵ سه شنبه ۲ آذر ساعت ۲۲:۹ بازدید: 2197      نظرات: 9      کد مطلب: 2284
نماینده مهاباد در گفتگو با هاژه:

بهره‌ برداری از زمین های اطراف سد مهاباد/ حق کشاورزان یا امور آب؟!


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، نماینده مهاباد در مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه 2 آذرماه در گفتگو با خبرنگار پارلمانی هاژه در خصوص وضعیت زمین های اطراف حاشیه دریاچه سد مهاباد اظهار داشت: 
در این رابطه ما با دو دسته سر و کار داریم، یکی کشاورزان و دیگری کسانی هستندکه از لحاظ تفریحی از این مکان استفاده و بهره برداری می کنند. زمین کشاورزان تا شعاع 150 متر داغاب متاسفانه توسط وزارت نیرو خریداری نشده است و تصرف آن توسط این نهاد در صورت عدم خریداری، عدوانی محسوب می گردد.
 
مهندس محمودزاده همچنین افزود: وزارت نیرو فقط حق دریاچه را داشته و می بایست فاصله داغاب تا 150 متر که حریم سد محسوب می گردد در گذشته خریداری می کرد و یا در حال حاضر نسبت به خریداری آن اقدام نماید چرا که معیشت کشاورزان منطقه ما همین زمین ها هستند.
وی همچنین گفت: وزارت نیرو ادعا می کند در زمان احداث سد مهاباد این زمین ها خریداری شده اند ولی در این رابطه فاقد هرگونه مستندات لازم است، پس در بحث حق و حقوق قانونی کشاورزان ما وظیفه حمایت از آنها را بر عهده داریم و وزارت نیرو بایستی برای آن هزینه بپردازد.
نماینده مهاباد در مجلس شورای اسلامی همچنین در خصوص بهره برداری تفریحی از دریاچه سد مهاباد که تامین کننده آب شرب شهرستان نیز هست اظهار داست: منابع طبیعی در صورت اقدام غیر قانونی افراد جلوی بهره برداری و سوء استفاده آنها را گرفته و افراد خاطی را تحویل دادگاه نماید.
بر اساس ماده 1 قانون تعيين حريم درياچه احداثی در پشت سدها با توجه به مدلول ماده 136 قانون مدني حريم درياچه‌هاي احداثي در پشت سدها (بر روي خطی است موازی به فاصله افقی) يكصد و پنجاه متر از محيط اطراف‌ تَر شده مخزن سد بر مبنای حداكثر ارتفاع آب روي سرريز.

سدمهاباد با ظرفیت 200 میلیون متر مکعب در دو کیلومتری این شهر قرار داشته و با توجه به اینکه تامین کننده آب شرب شهر است حساسیتهایی در خصوص نحوه بهره برداری از زمین های اطراف آن همواره مورد توجه بوده و اظهار نظرهای متفاوتی درباره آن وجود داشته است.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

8
5
پاسخ به این اظهارنظر

نیما یزدانی.دانشجو ۱۳۹۵/۹/۴
از اینکه نماینده دلسوزی داریم به خود افتخار میکنیم آرزوی سلامتی داریم
3
0
پاسخ به این اظهارنظر

محمد ۱۳۹۵/۹/۴
امور آب ظلم میکند تا حدی به خود اجازه داده بود که چند تا از درختان رو قطع کرده بود
4
0
پاسخ به این اظهارنظر

بهرامی ۱۳۹۵/۹/۴
اتفاقا" این مطلب مشکل بسیاری از کشاورزان پیرامون دریاچه سد بوده و ای کاش این مورد بصورت عمومی یکبار برای همیشه حل گردد تا دررابطه با استعلامات افراد شاهد برخوردهای سلیقه ای و بعضا توام با رابطه ادارات با اشخاص نباشیم . ممنون از اظهارات صریح و شجاعانه نماینده جسور و مردمی شهرمان .
6
1
پاسخ به این اظهارنظر

آرمان ۱۳۹۵/۹/۳
ما مردم مهاباد باید به چنین نماینده ای افتخار کنیم خدا حفظت کنه مهندس جان
3
4
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۵/۹/۳
نماینده عزیز شما از کشاورز حمایت می کنی؟ قبول اما نشان بده یک جایی باید نشان بدهی. من ساکن شهر خلیفان هستم شما برای این شهر چکار کرده ای؟ این شهر از کوچکترین امکانات برخوردار نیست؟ حالا جواب مردم را بدهید دیگر . لطفا نگویید و نفرمایید که دست من نیست. اگر دست شما نیست پس چرا به مردم قول و قرار می دهی. نکنید برادر من با مردم رو راست باشید.
بنده شوراهستم و با شما هم بودم ولی برادر دینی عزیز من شما به هیچ قولی وفا نکردید. مگر ما از شما چه درخواستی داشتیم جز حقوق مردم شهر خلیفان. برادر من این همه روستا به شما رای دادند حالا جواب تلفنشان را هم نمی دهید.
سللامت و موفق باشید
ناحالی ۱۳۹۵/۹/۴
عجب شورایی هستی خودت اصلا یه قدم برای مردمی که به تو رای دادن بردار بعد هر چه دل تنگت میخواهد بگو
كمال ۱۳۹۵/۹/۴
شما كه شورايي و با رأي مردم شورا شديد چه تلاشي داشتيد، وظيفه شما چيه؟ همين كه اسم شورا يدك مي كشيد بسه؟ عاقلان گويند كه بهتر است از خودمان شروع كنيم بعد از ديگران
2
4
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۵/۹/۳
مهندس جلال محمودزاده
با عرض سلام
حضرتعالی در دوران نمایندگی فرمودید که به مشکل استخدام جوانان مهاباد در پتروشیمی رسیدگی می کنید و در احقاق حق آنها خواهید کوشید. اما جناب مهندس عزیز پس چرا خبری نیست از این وعده شما؟
با تشکر
شهاب.ر ۱۳۹۵/۹/۴
اصلا تو پتروشیمی جایی برای تو نیست چون سوادت نمیرسونه ببخشید رک میگم میشناسمت واسه این میگم دوست خودتو خسته نکن
رحيمي ۱۳۹۵/۹/۴
باز هم كه شمايد! در همه اخبار همين متن را مي نويسيد، صدبار به شما پيشنهاد داديم كه براي گرفتن جوابتان بهتراست به كانال تلگرامي يا دفتر ايشان مراجعة اي داشته باشيد
8
14
پاسخ به این اظهارنظر

رشید ۱۳۹۵/۹/۳
ممنونیم که به فکر ما مردم هستید هر کاری از دستت بیایید با جان و دل انجام میدهی واقعا سپاسگزاریم من که به نوبه خودم خیلی ممنونم
8
14
پاسخ به این اظهارنظر

رزگار ۱۳۹۵/۹/۳
فداتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت آقای مهندس عزیز
8
3
پاسخ به این اظهارنظر

سیدرحمان حسینی کارشناس امورثبتی ۱۳۹۵/۹/۳
سازمان آب منطقه ای حریم دریچه سد را دربعضی ازنقاط رسمٱ خریداری ولی قسمتهای را خریداری ننموده وفقط نسبت به حرایم امورآب دارای حقوق ارتفاقی است ومالکیت حرایم منابع آب ازآن مالکین است

نظر خود را براي ما ارسال كنيد