تاريخ: ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۴ مرداد ساعت ۹:۲۷ بازدید: 300      نظرات: 0      کد مطلب: 11525

فروش نرم‌‎افزارهای جعلی ترفندی برای کلاهبرداری


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی گفت: فردی که با تبلیغ و فروش نرم‌افزارهای جعلی در شبکه‌های اجتماعی اقدام به کلاهبرداری می کرد ، شناسایی شد .
سرهنگ کارآگاه اکبر نصرتی در تشریح این خبر اظهار کرد: با مراجعه فردی مبنی بر اینکه از حساب بانکی وی مبالغی بصورت اینترنتی برداشت شده است، موضوع در اسرع وقت در دستور کار قرار گرفت.
وی ادامه داد: با بررسی‌های فنی و پلیسی، ضمن دستگیری فرد مورد نظر، مشخص شد متهم با طراحی و فروش نرم‌افزارهای جعلی در شبکه‌های اجتماعی اقدام به کلاهبرداری از کاربران می‌کرد.
این مقام مسئول ادامه داد: متهم جهت فروش این نرم افزارها کاربران به درگاه جعلی هدایت نموده و با سرقت اطلاعات کارت‌های بانکی آن‌ها، اقدام به خرید اینترنتی می کرد.
سرهنگ نصرتی با اشاره به پرونده مذکورگفت: دلیل گرفتاری کاربران در این موضوع تهیه نیازمندی‌های خود از منابع نامعتبر در شبکه‌های اجتماعی و عدم تشخیص درگاه‌های جعلی می‌باشد.
وی ادامه داد: کاربران باید توجه داشته باشند که به تبلیغات با عنوان فروش نرم‌افزارو ... در شبکه‌های اجتماعی اعتماد ننموده و نرم‌افزارها و نیازمندی‌های مورد نیاز خود را از منابع معتبر تهیه کنند.
رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی با معرفی سایت پلیس فتا (www.cyberpolice.ir) به عنوان پل ارتباطی با شهروندان گفت: در صورت مواجهه با هر گونه موارد مشکوک و خلاف قانون در فضای مجازی می‌توانند از این طریق با پلیس در میان بگذارند.
پلیس فتا شهرستان مهابادارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد