تاریخ: ۱۳۹۸/۵/۱۴
فروش نرم‌‎افزارهای جعلی ترفندی برای کلاهبرداری
به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی گفت: فردی که با تبلیغ و فروش نرم‌افزارهای جعلی در شبکه‌های اجتماعی اقدام به کلاهبرداری می کرد ، شناسایی شد .
سرهنگ کارآگاه اکبر نصرتی در تشریح این خبر اظهار کرد: با مراجعه فردی مبنی بر اینکه از حساب بانکی وی مبالغی بصورت اینترنتی برداشت شده است، موضوع در اسرع وقت در دستور کار قرار گرفت.
وی ادامه داد: با بررسی‌های فنی و پلیسی، ضمن دستگیری فرد مورد نظر، مشخص شد متهم با طراحی و فروش نرم‌افزارهای جعلی در شبکه‌های اجتماعی اقدام به کلاهبرداری از کاربران می‌کرد.
این مقام مسئول ادامه داد: متهم جهت فروش این نرم افزارها کاربران به درگاه جعلی هدایت نموده و با سرقت اطلاعات کارت‌های بانکی آن‌ها، اقدام به خرید اینترنتی می کرد.
سرهنگ نصرتی با اشاره به پرونده مذکورگفت: دلیل گرفتاری کاربران در این موضوع تهیه نیازمندی‌های خود از منابع نامعتبر در شبکه‌های اجتماعی و عدم تشخیص درگاه‌های جعلی می‌باشد.
وی ادامه داد: کاربران باید توجه داشته باشند که به تبلیغات با عنوان فروش نرم‌افزارو ... در شبکه‌های اجتماعی اعتماد ننموده و نرم‌افزارها و نیازمندی‌های مورد نیاز خود را از منابع معتبر تهیه کنند.
رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی با معرفی سایت پلیس فتا (www.cyberpolice.ir) به عنوان پل ارتباطی با شهروندان گفت: در صورت مواجهه با هر گونه موارد مشکوک و خلاف قانون در فضای مجازی می‌توانند از این طریق با پلیس در میان بگذارند.
پلیس فتا شهرستان مهاباد