تاريخ: ۱۳۹۸ چهارشنبه ۹ مرداد ساعت ۱۸:۳۹ بازدید: 2235      نظرات: 2      کد مطلب: 11505

عمدەترین دلایل خودکشی در مهاباد اعلام شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره بهزیستی شهرستان مهاباد ضمن انتقاد از موازی کاری برخی ادارات در موضوع آسیب‌های اجتماعی از عدم جدیت برای ایجاد نشاط فراگیر در جامعه انتقاد کرد.
مهران یوسفی در جلسه کمیسیون ارتقای امنیت اجتماعی شهرستان مهاباد اظهار کرد: درحالیکه رسالت اصلی اداره بهزیستی کنترل و پیشگیری آسیب های اجتماعی می‌باشد، کمتر از 1 درصد افرادی که اقدام به خودکشی می‌کنند از طرف شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد به این اداره معرفی می‌شوند.
وی با اشاره به افزایش تورم، مشکلات اقتصادی و تأثیر آن بر افزایش اقدام به خودکشی‌ افزود: خدمات شبکه بهداشت و درمان تنها به مشاوره کوتاه مدت ختم می‌شود درحالیکه خدمات مشاوره‌ای و حمایت‌های مالی اداره بهزیستی تا پایان عمر و یا رفع کامل مشکل ادامه خواهد داشت.
یوسفی تصریح کرد: بارها در جلسات مختلف از شبکه بهداشت و درمان بسیاری از ادارات دیگر خواسته شده که موارد اقدام به خودکشی را به اداره بهزیستی به عنوان متولی و اداره مرجع در پیشگیری آسیب‌های اجتماعی ارجاع دهند تا خدمات مشاوره‌ای، حمایتهای مالی و ... برای افراد صورت بگیرد، اما تاکنون هیچ اقدامی در این زمینه انجام نشده و حتی تعداد آمارهای اقدام به خودکشی در شهرستان نیز به این اداره اعلام نمیگردد تا برنامه‌ای برای آن تدوین شود.
رییس اداره بهزیستی شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: یکی از عمده ترین دلایل خودکشی در جامعه فشارهای اقتصادی و نبود نشاط در جامعه است.
وی تصریح کرد: برای ایجاد نشاط فراگیر در جامعه نیازمند اجرای برنامه های فرهنگی و هنری رایگان و یا هزینه کم هستیم تا اقشار ضعیف جامعه نیز از آن بهره مند شوند. 
یوسفی اضافه کرد: در اداره بهزیستی خدمات مشاوره به افراد توسط کارشناسان ارشد در زمینه‌های مختلف ارائه می‌شود و مقدمات جذب یک دکتری روانشناسی نیز فراهم شده است. 
كريم عليزاده آذر رییس مركز بهداشت مهاباد نیز در این جلسه عمده ترین دلایل خودکشی افراد در مهاباد را عدم رضایت از زندگی، فشار والدین بر دختران، افشای حقایق و نیازهای اقتصادی اعلام کرد و گفت: بیش از نیمی از موارد خودکشی مربوط به زنان است وبیشترین موارد اقدام به خودکشی در شهرها درمناطق حاشیه نشین روی صورت می‌گیرد.
وی با اشاره به افزایش اقدام به خودکشی در میان زنان خانه‌دار افزود: استفاده از دارو بیشترین میزان خودکشی‌ها را به خود اختصاص داده است.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

سلیم هستم ۱۳۹۸/۵/۱۰
ضمن سلام بعرض دوستان وهمشهریان عزیز باید برسانم بله یکی از دلایل اصلی ومهم در هر کشوری جهت ایجاد نشاط وشادابی وضعیت اقتصادی ان مردم میباشد برعکس چنانکه وضع اقتصادی کشوری خوب نباشد مردم انکشور از هر نظر چه خود کشی چه فحشا ودزدی و......میتوانند امار بالیی داشته باشند همانطورکه الان مردم ما گرفتارش شده اند .در این راستا علاوه بر اینکه دولت اقدامی نمیکند خودمردم هم بهمدیگر رحم نمیکنند وبا گرانکردن اقلام ومخفی کردن و....در راستا به بیشتر مردم در تنگنا قرار میدهند وهیچ اقدامی هم توسط دولت انجام نمیشود ووضعیت روز به روز بدتر خواهد شد .
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

شهاب ناصری ۱۳۹۸/۵/۹
ای کاش فقط شعار ندید و کاری بکنید من تاریخ یک سال نو اقدام به خودکشی کردم و نمیدونم بگم خوشبختانه یا متاسفانه جون سالم به در بردم
29 سال سن دارم و از بیکاری و..... رنج میبرم
کارگری نمیکنم چون شرایط جسمی مناسبی ندارم هزاران پسر همسن من تو این شرایط هستن ای کاش دولت و مسئولین بی لیاقت یه فکری به حال این جوانان نا امید از زندگی بکنن

نظر خود را براي ما ارسال كنيد