تاريخ: ۱۳۹۸ جمعه ۴ مرداد ساعت ۱۱:۵۶ بازدید: 1345      نظرات: 8      کد مطلب: 11471
فرماندار مهاباد

مسوولانی که توانایی برخورد با فساد را ندارد، کنار بکشند


 

فرماندار مهاباد در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان مهاباد در خصوص رفع تصرف زمین‌های حاشیه سد مهاباد گفت: تعدادی از متصرفان بعد از عملیات رفع تصرف که چند ماه قبل در حاشیه سد مهاباد صورت گرفت اقدام به بازسازی  و تصرف دوباره کرده‌اند که در مرحله اول با این افراد برخورد خواهد شد و سپس عملیات بازپس گیری و رفع تصرف تعدادی از زمینهایی که پرونده آنها آماده شده انجام خواهد گرفت.

ایرج شجاعی افزود: مراحل آماده شدن پرونده‌ها زمان‌بر است و تاکنون ۱۱ پرونده دیگر در حال آماده شدن هستند که به زودی عملیات رفع تصرف آنها شروع خواهد شد.

وی اضافه کرد: این زمین‌ها متعلق به عموم مردم است و این ذهنیت که رفع تصرف قانونی و برخود با متصرفان نوعی تلاش برای ضبط املاک به سود دولت است باید از بین برود، زمین‌های حاشیه سد مهاباد متعلق به مردم بوده و باید به مردم برگردد. مبارزه با تخلف و فساد هم هزینه دارد که متاسفانه بعضی از مسوولین حاضر به پرداخت این هزینه نبوده و به خاطر موقعیت خود در برخورد با متخلفان مماشات می‌کنند، لذا هر کسی که توانایی برخورد با فساد را ندارد از مسوولیت کنار بکشد.

شایان ذکر است فروردین ماه امسال حدود پنج هکتار از ۱۰۰ هکتار زمین‌های تصرف شده حاشیه سد مهاباد با حکم دادستان رفع تصرف شد و قرار بر این بود که تا رفع تصرف تمام زمین‌ها به صورت هفتگی عملیات باز پس گیری صورت گیرد اما به دلایل نامشخص این عملیات بعد از گذشت چند ماه هنوز ادامه نیافته است.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

SaraAmini ۱۳۹۸/۵/۴
اگر قاطعانه دستورندهید وپیگیری نشود رفع تصرف مطمئنن با خواهش وتمنا حل نمیشود پس اگر واقعا می خواهید مسئله حل شود قاطع ومستمر پیگیری کنید وخلاف کاران را بخوبی مجازات کنید اجرای قانون عمل وجدیت می خواهدامیدوارم صادقانه برخورد شود
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

شهلا رازقی ۱۳۹۸/۵/۴
طی چند ماه گذشته و پس از رفع تصرفهای نمایشی کانال وزین هاژه چندین بار به مسئولین یادآوری کرد که رفع تصرفات فقط جلوی دوربین بوده و اقدامات دیگری انجام نگرفته و حتی اندک باغات رفع تصرف شده نیز مجددا تصرف شده است! اما آقای فرماندار الان یادشان افتاده؟که این جای تعجب است.

اگر اشتباه نکنم در نشست خبری با نماینده محترم یکی از رسانه ها که فکر کنم خبرنگار رسانه هاژه یا آقای توتونچی بود در مورد رفع تصرفات از آقای محمودزاده سوال کردند و پاسخ ایشان اصلا شباهتی به مدافع اموال عمومی نداشت وبیشتر طرف متصرفین را گرفته بود.
از نظر من کلیه مسئولین ادارات و حتی نماینده و... جمیعا استعفا دهند بهتر است چون همگی آنانر این مورد خاص کوتاهی کرده اند.
2
2
پاسخ به این اظهارنظر

سیامک ۱۳۹۸/۵/۴
جناب فرماندار که مسئولان رو به برخورد با فساد دعوت میکنند بهتر است نیم نگاهی هم به شخص خودشان بیندازد .
در این چند مدته دیدیم خود فرماندار در راس هیات نطبیق بارها با مصوبات غیر قانونی شورا و شهرداری همراه بوده است . بیشتر از هر کس دیگه ای بهشون نقد وارد هست و تا بحال هم هم قاطعیتی در برخورد با مسئولان متخلف و مصوبات غیر قانونی نداشته اند .اگر نیم نگاهی به عملکرد این چند ساله ایشون داشته باشیم میبینیم بشتر سهل انگاری ایشان ناشی از نبود چند مشاور زبده است و ثابت شده مشاوران خودشون کاراآیی لازم رو ندارند که این خود باعث افزایش تخلف خواهد شد .
پس جناب فرماندار قدری به خود آیید
6
2
پاسخ به این اظهارنظر

بختیار سید نظامی ۱۳۹۸/۵/۴
فرماندار: زمین‌های حاشیه سد مهاباد متعلق به مردم بوده و باید به مردم برگردد. مبارزه با تخلف و فساد هم هزینه دارد که متاسفانه بعضی از مسوولین حاضر به پرداخت این هزینه نبوده و به خاطر موقعیت خود در برخورد با متخلفان مماشات می‌کنند، لذا هر کسی که توانایی برخورد با فساد را ندارد از مسوولیت کنار بکشد.

آقای فرماندار مسوول پرداخت هزینه نمی کند، مسوول انجام وظیفه می کند و به تکالیف قانونیش عمل می کند. به جای شعارهای خوش آب و رنگ مسوول متخلف و بی توجه به مسوولیت و وظایف خود را از طریق مراجع اداری و نظارتی تحت تعقیب قرار دهید. قرار نیست مسوول متخلف و بی توجه و سست عنصر با این شعارها مسوولیت را وا گذارد. شما به عنوان مسوول ارشد اجرایی مکلف هستید که با چنین افرادی برخورد کنید و گزارش عملکردشان را به مقامات و عموم ارایه دهید. توجه فرمایید که شخص شما هم در صورت بی توجهی به همان مسوولیتهای قانونی مشمول این درخواست خواهید شد. فرماندار بهتر است به جای درخواست در برابر چنین افرادی، امر کند و قاطعانه بخواهد. چنین درخواست‌هایی خوراک رسانه ها هستند و لاغیر.
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

محمد ۱۳۹۸/۵/۴
احتمالا آنقدر نقطه ضعف بالاست که جرات پیشگیری و رفع تصرف از اموال عمومی را ندارند.چقدر مملکت بی در وپیکر شده.قاضی حکم میده تخریب میشه .دوباره می‌سازند.اینها کی هستند .دستشون به کجا بنده.مسولان شرافتمند کجایند.
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

هدایت ۱۳۹۸/۵/۴
برادر عزیز جناب فرماندار بیخود خودتون خسته نکنید. این جماعت بیخیال شو نیستند و این قوه قضاییه هم برخورد بکن نیست
6
1
پاسخ به این اظهارنظر

ح ک ی م ۱۳۹۸/۵/۴
باسلام خدمت کاربدستان متاسفانه حتی یک مترهم رفع تصرف نشده اند چندتادرخت راقطع کردند وچند متری شخم زدند بعداز یک هفته همه رادرست کردند وحتی ازقبل بهتردرست کردند وفنس کشی کردند که مورچه ازش ردنشود
عباس ۱۳۹۸/۵/۵
واقعا همین امروز جمعه دامنه سد را نگاه کردیم بعد از نمایش تلویزیون دوباره بهتر ومرتب وبهتر از اول ساخته شده اند..ایا .هیچ کس.هیچ قانونی وجود ندارد.جلوی فسادودزدی در روز روشن رابگیرد😥😥
6
2
پاسخ به این اظهارنظر

میبایست اولها جلویش گرفته میشد حق مردم باید گرفته شود ونباید یک لحضه به اینها مهلت داده شود اگر امرو ۱۳۹۸/۵/۴

نظر خود را براي ما ارسال كنيد