تاریخ: ۱۳۹۸/۵/۴
مسوولانی که توانایی برخورد با فساد را ندارد، کنار بکشند

 

فرماندار مهاباد در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان مهاباد در خصوص رفع تصرف زمین‌های حاشیه سد مهاباد گفت: تعدادی از متصرفان بعد از عملیات رفع تصرف که چند ماه قبل در حاشیه سد مهاباد صورت گرفت اقدام به بازسازی  و تصرف دوباره کرده‌اند که در مرحله اول با این افراد برخورد خواهد شد و سپس عملیات بازپس گیری و رفع تصرف تعدادی از زمینهایی که پرونده آنها آماده شده انجام خواهد گرفت.

ایرج شجاعی افزود: مراحل آماده شدن پرونده‌ها زمان‌بر است و تاکنون ۱۱ پرونده دیگر در حال آماده شدن هستند که به زودی عملیات رفع تصرف آنها شروع خواهد شد.

وی اضافه کرد: این زمین‌ها متعلق به عموم مردم است و این ذهنیت که رفع تصرف قانونی و برخود با متصرفان نوعی تلاش برای ضبط املاک به سود دولت است باید از بین برود، زمین‌های حاشیه سد مهاباد متعلق به مردم بوده و باید به مردم برگردد. مبارزه با تخلف و فساد هم هزینه دارد که متاسفانه بعضی از مسوولین حاضر به پرداخت این هزینه نبوده و به خاطر موقعیت خود در برخورد با متخلفان مماشات می‌کنند، لذا هر کسی که توانایی برخورد با فساد را ندارد از مسوولیت کنار بکشد.

شایان ذکر است فروردین ماه امسال حدود پنج هکتار از ۱۰۰ هکتار زمین‌های تصرف شده حاشیه سد مهاباد با حکم دادستان رفع تصرف شد و قرار بر این بود که تا رفع تصرف تمام زمین‌ها به صورت هفتگی عملیات باز پس گیری صورت گیرد اما به دلایل نامشخص این عملیات بعد از گذشت چند ماه هنوز ادامه نیافته است.