تاريخ: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۳ مرداد ساعت ۲۰:۱۷ بازدید: 459      نظرات: 4      کد مطلب: 11468

تأمین پایدار آب شرب روستای دریاس مهاباد در دستور کار قرار دارد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، به دنبال انتقاد اهالی از قطعی آب شرب روستای دریاس در بخش مرکزی این شهرستان، خبرنگار هاژه در تماس با مدیریت آب و فاضلاب روستایی علت را جویا شد.

کمال نالوسی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: قطعی چند ساعته آب در روستای دریاس تنها در یک روز و به منظور شستشوی منبع آب شرب صورت گرفته است.

وی با اشاره به توسعه روستا و افزایش مصرف آب در دریاس افزود: درحال حاضر تأمین آب شرب روستا از یک چاه صورت می‌گیرد و در 10 الی 15 روز آینده یک چاه دیگر برای تأمین پایدار آب شرب این روستا وارد مدار می‌شود.

نالوسی تصریح کرد: با وارد مدار شدن چاه جدید مشکل افت فشار و تأمین آب برای بخش‌های جدید روستا بصورت پایدار حل می‌شود.

مدیر آب و فاضلاب روستایی با اشاره چشمه‌های آلوده دریاس که از سال گذشته بهره برداری از آن ممنوع اعلام شده اظهار کرد: چشمه‌های مذکور تحت پوشش مدیریت آبفای روستایی قرار ندارند و درحال حاضر دهیاری از آنها برای مصارف شستشوی معابر، جداول و... استفاده می‌کند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

ناشناس ۱۳۹۸/۱۲/۲۳
دار اگر هوری له خو نبت ناقلشت
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

ناشناس ۱۳۹۸/۱۲/۲۳
دلیل کثیف بودن آب شرب دریاس فقط وفقط چاه های فاضلاب بوده وهست باید هرچه زودتر کانال کشی فاضلاب دربرنامه قرارگیرد ولی متاسفانه کسانی که درمدیریت این کارقراردارند نه سواد ونه علم آن را دارند خواهشا از دهیار وشوراها بخواهن یااستفا دهن ویادراین زمینه مطالعه کنند وبه دنبال علم بروند همه چیز که پول نیست جان مردم وکودکان درخطرند درقرن 2020هنوزازچاه فاضلاب استفاده مشود درحالی که دریاس دارای جمعیت زیادیه واقعا جای تاسفه وتامله فقط خدا رحم کند
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۸/۵/۴
خداوکیلی لایک داره؟ کاملن درسته
0
1
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۸/۵/۴
اب چشمه های روستای دریاس از اب معدنی هم پاک تروتمیزتر است این دروغ است .میگن اب چشمه دریاس آلوده است .و این هم دروغ است میگن برای شستن جدول وخیابان ها استفاده میشود و مردم روستای دریاس. هنوزهم از آب چشمه ها استفاده میکنیم .مشکل اب روستای دریاس. بهداشت دریاس .به وجود می خوره. بخاطر زمین های کشاورزی خودش.روستای دریاس .ازدو اب برای خوردن استفاده میکنه. یکی اب چشمه های روستای که خیلی هم تمیز و زلال.و دیگری آب چاه است .که دوروبره.خانه های مسکونی وجود دارد.وازچاه .فاضلاب برخوردارهستند.وقتی که موتورخانه اب چاه را روشن میکنن تمام چاه های فاضلاب. پایین میرود.ومسولین .به اب چشمه ای روستای دریاس میگن آلوده وبه اب چاه هی که تمام فاضلاب دوربرخود جذب میکند .اب آشامیدن و زلال و شفاف می نامند.مشکل اب روستای دریاس هیچ وقت حل شدنی نیست .چون روستای دریاس از پنج شورا.ویک دهیاربرخوردارهست .که هیچ کدام حرف همدیگر را قبول ندارند.وفقط به فکر جیب خود هستن

نظر خود را براي ما ارسال كنيد