تاريخ: ۱۳۹۵ چهارشنبه ۵ آبان ساعت ۱۸:۳۸ بازدید: 2667      نظرات: 3      کد مطلب: 2127

نوجوان بیجاری قربانی خطای پزشکی شد

مهدی عزتی یکی از هزاران قربانی قصورات پزشکی است که به دلیل عدم ارجاع به موقع به مرکز بهداشتی مجهز تر جان خود را از دست داد و نقاب خاک چهره معصوم آن را در هم پیچید


به گزارش هاژه به نقل از افکارنیوز، با هزار خون دل خوردن فرزندش را بزرگ می کرد ،آرزوهای بسیاری برایش داشت،موفقیت تحصیلی در لابه لای محرومیت ،به دانشگاه رفتن با زحمت و مشقت در لباس دامادی دیدنش آرزوی پدر و مادرش بود.

مهدی عزتی را می گویم نوجوانانی از تبار محرومیت و درد ،روستا زاده ای که تمامی دارائی پدرش یک موتور سیکلت بود که او را با درد شدید به درمانگاه حسن آباد یاسوکند رساند.

 

اما پدر مهدی آن روز نمی دانست برای آخرین بار است که مهدی دلبندش را پشت خود می نشاند و مسیری را با او طی می کند.

آری سخن ما از نوجوانان اهل روستای چالاب از توابع شهر حسن آباد یاسوکند است،روستای که طعم تلخ فقر و محرومیت همنشین دائمی ساکنان آن است و از داشتن کمترین امکانات بهداشتی و درمانی محروم هستند.

مهدی عزتی یکی از هزاران قربانی قصورات پزشکی است که به دلیل عدم ارجاع به موقع به مرکز بهداشتی مجهز تر جان خود را از دست داد و نقاب خاک چهره معصوم آن را در هم پیچید.

مهدی عزتی بیماری بود که به امید درمان اولیه قدم در راهروهای مرکز بهداشت شهر حسن آباد نهاد ،اما ندانست چند صباحی بیشتر مهمان پدرش نیست و به علت اشتباهات پزشکی جان شیرین خود را از دست می دهد.

حوالی روز چهارشنبه 25 آذر سال گذشته مهدی عزتی اهل روستای چالاب به درمانگاه شهر حسن آباد یاسوکند مراجعه می کند و در همان ساعت اولیه توسط پزشک اقدامات اولیه معالجه انجام می شود و وی به روستا برمی گردد.

متاسفانه ساعت 4 همان روز مهدی به علت گرفتگی تنفس به درمانگاه انتقال داده می شود ،متاسفانه با توجه به اصرار پدر مهدی از دکتر برای بستری کردن وی امتناع می کند و  همان روز مرگ نوجوان 12 ساله روستای چالاب رقم می خورد .

یحیی پدر مهدی همان روز بارها و بارها گفت مهدی من قربانی کم تجربگی پزشکی شده است ،اما کسی باور نمی کرد،تا اینکه در تاریخ 17 مهر ماه 95 با نظر هیات بدوی انتظامی نظام پزشکی شهرستان بیجار دکتر معالج مرحوم مهدی عزتی به دلیل ناتوانی و ارزیابی صحیح بیمار و عدم ارجاع به مرکز مجهزتر به میزان 54 درصد مرتکب قصور گردیده است.

توبیخ کتبی و درج در پرونده محکومیتی است که برای این پزشک در نظر گرفته شده است.

حال جای سوال اینجاست ،آیا توبیخ کتبی برای پدر  و مادر مهدی عزتی تاثیری دارد؟

آیا وقت آن نرسیده که بیشتر به مناطق دور افتاده روستایی مناطق محروم توجه شود؟

آیا مسئولان امر بهداشت و درمان نمی خواهند از غرور کاذب که در آن غرق شده اند بیرون بیاییند و فکری اساسی به حال امورات پزشکی و بهداشتی مناطق محروم داشته باشند؟

باید چند مهدی عزتی دیگر قربانی قصورات پزشکی و نبود امکانات شوند تا ما به حق اساسی خود یعنی برخورداری از امکانات پزشکی و بهداشتی استاندارد برسیم ؟

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

س ۱۳۹۵/۸/۶
سلام باعرض تسليت خدمت ان خانواده داغ ديده اين اولين واخرين قرباني نيست كه دكتر هاي ناشيانجام ميدن يك ماه پيش درشهرستان ما بوكان زني ٢٣ساله خانم ....با اشتبا سزارين كردن اين خانم ٢٣ ساله رودي مريض را بريد وبعد از ترخيص به شدت عفونت كرد ودوباره عمل راباز كردو يك متراز روده زن بيچاره را جداكرد ودوبارهترخيص كرد به گفته مادر زن بيچاره بوي تعفن دخترش قابل تحمل نبود واورا به لبمارستان بردند وبدونه اطلاع خانوادش اورا به اورميه انتقال دادن ودر راه جان شيرين خودرا از دست داد
1
0
پاسخ به این اظهارنظر

ا م ۱۳۹۵/۸/۶
اولین بارنیست که پزشکان مااشتباه می کنند آخرین بارهم نیست انشاالله آرزوی ازدادن عزیزان آنها
1
0
پاسخ به این اظهارنظر

محمد ۱۳۹۵/۸/۵
کوره هر که س هل دسته دبته دختور

نظر خود را براي ما ارسال كنيد