تاريخ: ۱۳۹۸ سه شنبه ۱۴ خرداد ساعت ۱۵:۲۴ بازدید: 858      نظرات: 0      کد مطلب: 11098

اختلاف بر سر میزان اجرایی شدن مصوبات وزیر ارتباطات در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، درحالیکه سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی اجرایی شدن تمام مصوبات وزیر را اعلام کرد نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی از اجرایی شدن 85 درصد مصوبات خبر داد.

قاسم جلیل‌نژاد در جلسه بررسی وضعیت پوشش شبکه جاده‌های مواصلاتی شهرستان مهاباد اظهار کرد: 7 مصوبه‌ای که در جریان سفر وزیر ارتباطات به شهرستان مهاباد در حوزه شهری و روستایی تصویب شده بود بصورت کامل اجرایی شده است.

وی افزود: برنامه وزارت ارتباطات در سال گذشته کاهش شکاف دیجیتالی بین شهر و روستا بود و بدلیل خصوصی سازی شرکت مخابرات، در چند سال گذشته برنامه توسعه روستایی صورت نگرفت ولی با اقداماتی که در سال 97 صورت گرفته شکاف دیجیتالی بین شهر و روستا به نصف کاهش یافته است و تلاش در این زمینه در سالجاری نیز ادامه خواهد یافت.

جلیل‌نژاد تصریح کرد: افزایش دستگاههای ATM در سطح شهرستان، ارتقای کیفیت خدمات و اصلاح نقاط کور شبکه در شهرستان مهاباد در دستور کار قرار دارد.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی از اجرایی شدن 85 درصد مصوبات سفر وزیر ارتباطات به شهرستان مهاباد خبر داد.

جلال محمودزاده در حاشیه جلسه در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: تا چند ماه قبل نزدیک به 60 درصد مصوبات سفر وزیر به شهرستان مهاباد اجرایی شده بود اما با شتاب گیری و تسریع در روند کار، درحال حاضر 85 درصد این مصوبات اجرایی شده است.

وی افزود: درحال حاضر برخی روستاهای شهرستان فاقد اینترنت هستند و یا در مواردی مشترکین از کیفیت پایین شبکه اینترنت شرکت «های وب» گلایه‌مند می‌باشند، همچنین در برخی محورهای مواصلاتی مهاباد _ سردشت، مهاباد _ پیرانشهر  و مهاباد _ بوکان آنتن دهی و نقاط کور بصورت کامل رفع نشده است.

محمودزاده تصریح کرد: اصلاح نقاط کور و عدم آنتن دهی در مسیر مهاباد سردشت از حدود 11 کیلومتر به 4 کیلومتر رسیده و در مسیر مهاباد بوکان نیز این رقم از 8 کیلومتر به 2.8 کیلومتر کاهش پیدا کرده است.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش برای ارتقای کیفیت خدمات در روستاها اظهار کرد:مشکلاتی که برخی دفاتر پست بانک روستایی را به تعطیلی کشانده بود رفع شده و پست بانک جدید در روستاهای شهرستان در صورت درخواست متقاضی گشایش می‌یابد.

محمودزاده در پایان اظهار کرد: صدور مجوز پیشخوان دولت نیز که نزدیک به 10 سال بود توسط دولت متوقف شده بود با هماهنگی صورت گرفته مقرر شد با نظر فرماندار برای ایجاد پیشخوان در شهرستان مجوز صادر شود.

چنگیز نوری مدیرعامل شرکت مخابرات استان آذربایجان غربی در ادامه از بهبود و ارتقای خدمات اینترنت در روستاهای و نقاط گردشگری و تجاری شهر مهاباد خبر داد و گفت: اقدامات خوبی برای خطوط تلفن برای مساکن مهر و نقاط تجاری هلال انجام شده و در آینده‌ای نزدیک کافوی تلفن مجتمع هلال مهاباد( مهاباد مال) به ارزش 300 میلیون تومان راه‌اندازی خواهد شد.

وی افزود: شهرک صنفی کاوه شهرستان مهاباد نیز به عنوان سایت ویژه پیشنهاد شده و در آینده‌ای نزدیک شاهد ارتقای خدمات در این شهرک خواهیم بود.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد