تاريخ: ۱۳۹۸ سه شنبه ۱۴ خرداد ساعت ۱۵:۱۰ بازدید: 457      نظرات: 0      کد مطلب: 11097

اطلاعیه پلیس فتا آذربایجان غربی در خصوص پرداخت زکات فطریه از طریق فضای مجازی


 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، پلیس فتا آذربایجان غربی در خصوص پرداخت زکات فطریه از طریق فضای مجازی
به شهروندان اظلاعیه صادر کرد.
 سرهنگ کارآگاه نصرتی رئیس پلیس فتا آذربایجان غربی در خصوص این خبراظهار داشت: کمپین‌هایی در شبکه‌های‌ اجتماعی برای جمع‌ آوری کمک‌های مردمی ایجاد شده‌است؛ به کاربران عزیز توصیه میگرددفریب این‌ گونه کمپین‌ها را نخورند و برای کمک به افراد بی‌‌بضاعت، فطریه یا کفاره روزه خود را از طریق شرکت‌ها و مؤسسات شناخته شده معتبردر کشور، که توسط  رسانه ملی (رادیو و تلویزیون) اعلام می‌شود پرداخت کنند و از پرداخت وجه  به حساب‌های نامعتبر و شخصی افراد خودداری کنند.
سرهنگ نصرتی با بیان اینکه کاربران برای پرداخت وجوهات زکات فطریه یا کفاره روزه خود ممکن است از بستر اینترنت استفاده کنند، افزود: روزه‌ داران مراقب باشند که هنگام پرداخت، در دام سایت‌های فیشینگ گرفتار نشوند. وی تاکید کرد که کاربران هنگام وارد کردن اطلاعات بانکی خود، به آدرس سایت و درگاه بانک مورد نظر دقت و توجه داشته باشند که باhttps آغازشود.
رئیس پلیس فتا آذربایجانغربی ادامه داد: به تازگی مشاهده شده است که کلاهبرداران برای جمع‌ آوری زکات‌ فطریه و کفاره‌ روزه با هویت ‌جعلی اقدام به ارسال پیام‌های خصوصی به کاربران شبکه‌های ‌اجتماعی می‌کنند تا از این طریق بتوانند کمک‌های مردمی را جمع‌آوری و به دست نیازمندان برسانند در حالی ‌که این کمک‌ها به دست نیازمندان نمی‌رسد. ازاین رو شهروندان در برخورد با این گونه پیام‌ها به آن اطمینان نکرده و به هیچ‌ عنوان مبلغی به حساب این افراد واریز نکنند.
سرهنگ نصرتی با هشدار به کاربران در خصوص نتیجه اعتماد به آگهی های دروغین در این خصوص و سوءاستفاده از نیات خیرخواهانه آن‌ها، از هموطنان خواست درصورت مشکوک شدن به صفحات جعلی با عناوین جمع آو ری فطریه و زکات، آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس https://www.cyberpolice.ir با کارشناسان پلیس فتا در میان بگذارند.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد