تاريخ: ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۳ خرداد ساعت ۱۷:۵۵ بازدید: 638      نظرات: 0      کد مطلب: 11094

انجام بزرگترین پروژه مخابراتی کشور در آذربایجان غربی


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، مدیرعامل شرکت مخابرات آذربایجان غربی از انجام بزرگترین پروژه مخابراتی کشور در این استان خبر داد.
چنگیز نوری در جلسه بررسی وضعیت ارتباطی محورهای مواصلاتی مهاباد اظهار کرد: پروژه برگردان یا تعویض سیم کارتهای روستایی(عملیات برگردان شبکه GSM به شبکه MCI همراه اول) به عنوان بزرگترین پروژه مخابراتی کشور با سفر وزیر ارتباطات در سال 97 مصوب و به اتمام رسید.
وی افزود: قبل از اجرای این پروژه استان آذربایجان غربی از نظر ارائه خدمات در رده 27 کشور قرار داشت و با اجرای این عملیات تحولی بزرگ در کیفیت  ارائه خدمات صورت گرفت.
نوری تصریح کرد: از مزایای این طرح می توان به افزایش کارایی، ارتقای کیفیت و رفع اختلالات همپوشانی اشاره کرد.
وی در ادامه افزود: فراهم کردن زیرساخت‌های ارتباطی و اینترنتی در مناطق روستایی و مناطق محروم استان از اولویت‌های اصلی این وزارتخانه در سال جاری است و بصورت تدریجی وضعیت فنی بهینه سازی خواهد شد و کیفیت خدمات ارتقا می‌یابد.
مدیرعامل شرکت مخابرات آذربایجان غربی در پایان اظهار کرد: مشکل عدم برقراری تماس تلفنی در برخی محورهای مواصلاتی استان بدلیل استفاده از شبکه 4G کاربران روی می‌دهد، لذا شهروندانی که قصد تردد در جاده را دارند بایستی در مبدأ شبکه 2G را انتخاب نمایند و در پایان مسیر نیز آنرا به حالت اول بازگرداند که این امر مستلزم آموزش و آگاهی بخشی است.
در ادامه قاسم جلیل نژاد سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی از تحت پوشش قرار گرفتن 70 درصد روستاهای استان از خدمات اینترنت خبر داد و گفت: 2 هزار و 240 روستای بالای 20 خانوار از خدمات هر 3 مولفه تلفن ثابت، همراه اول و اینترنت برخوردار هستند.
وی افزود: درحال حاضر 1 هزار و 138 روستای استان از اینترنت پرسرعت 4G استفاده می‌کنند و ارتقای کیفیت خدمات اینترنتی در سایر روستاها نیز در اولویت قرار دارد.
جلیل‌نژاد تصریح کرد: هم‌اکنون 230 هزار مشترک شهری و روستایی از اینترنت پر سرعت ADSL برخوردار هستند و تلاش برای ارائه این خدمات در 650 روستای دیگر درحال انجام است.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد