تاريخ: ۱۳۹۸ شنبه ۱۱ خرداد ساعت ۱۹:۶ بازدید: 1636      نظرات: 12      کد مطلب: 11083

خط و نشان مسوولان برای ادامه فعالیت ماکسیم در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، علی‌رغم فعالیت تاکسی های اینترنتی در مهاباد، مسئولان بر ممنوعیت فعالیت آن اصرار دارند.
فرماندار شهرستان مهاباد در جلسه شورای ترافیک فعالیت تاکسی های اینترنتی در این شهر را بدون مجوز قانونی ممنوع اعلام کرد و خواستار برخورد جدی با آنها شد.
ایرج شجاعی با انتقاد از عملکرد سازمان حمل و نقل عمومی در مهاباد اظهار کرد: متأسفانه برخی از سازمانها و ارگانها به وظایف قانونی خود عمل نمی‌کنند و در اجرای قانون مماشات می‌کنند.
وی افزود: نامه‌ی اخیر دادستانی کل کشور بر لزوم مجوز قانونی اشاره کرده و بر اساس قانون، بدون اغماض نسبت به کسانی که خارج از چارچوب قانون و بدون در نظر گرفتن مقررات اقدام به فعالیت می‌کنند، برخورد قاطع خواهد شد.
شجاعی تصریح کرد: برخی بازرسان جدیت لازم را برای برخورد با متخلفان ندارند و عدم ساماندهی وضعیت خدمات تاکسی‌های سطح شهر باعث ایجاد این خلاء شده است.
ابراهیم کریمی سخنگوی شورای شهر مهاباد نیز در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: طبق قانون حمل و نقل مصوبه وزارت کشور هرگونه حمل و نقل باری و یا مسافر در محدوده شهری باید زیرنظر سازمان حمل و نقل شهرداری فعالیت نماید.
وی افزود: ماکسیم فاقد هرگونه مجوزی قانونی از سوی سازمان حمل و نقل مهاباد است و تنها از یک اداره مجوز بازگشایی دفتر گرفته‌اند ولی برای ارائه خدمات طبق قانون باید از سازمان مربوطه مجوز لازم را اخذ کنند.
کریمی تصریح کرد: در حال حاضر برای جابجایی مسافر در سطح شهر با توجه به سرانه هیچ کمبودی احساس نمی‌شود و نیازی به افزایش وسیله نقلیه در قالب تاکسی اینترنتی و یا ماکسیم وجود ندارد و قطعا در آینده‌ای نزدیک دفتر کار آنها تعطیل خواهد شد.
سخنگوی شورای شهر مهاباد در ادامه با اشاره به برخی موانع و عدم همکاری‌ها اظهار کرد: علی‌رغم نبود همکاری و حمایت، شهرداری اقدام به پلمپ دفتر ماکسیم نموده ولی بعدها با توصیه و درخواستهایی خارج از قانون فک پلمپ صورت گرفته و اعمال سلیقه‌ها موجب شده اقدامی جدی در این باره صورت نگیرد.
کریمی با اشاره به پایین بودن کیفیت خدمات ارائه شده در حمل و نقل عمومی شهر مهاباد اظهار کرد: با قبول برخی ضعف‌ها از جمله تعطیلی آژانس‌ها، تردد غیر قانونی تاکسی‌های روستایی، تبدیل شدن تاکسی تلفنی به گردشی و عدم سرویس دهی مناسب باید گفت بی نظمی در بخش نظارت این سازمان وجود دارد ولی عزمی جدی برای ساماندهی و حل مشکلات وجود دارد.
سخنگوی شورای شهر مهاباد در پایان اظهار کرد: فعالیت تاکسی‌های اینترنتی باید توسط خود سازمان حمل و نقل شهر و با استفاده از ناوگان فعلی حمل و نقل صورت پذیرد.
شیرکو نورانی رئیس سازمان حمل نقل شهرداری مهاباد در گفتگو با خبرنگار هاژه از ممنوعیت فعالیت تاکسی‌های اینترنتی ماکسیم در این شهرستان خبر داد و گفت: در روزهای گذشته تعدادی از خودروها که اقدام به نصب آرم و تلفن بر روی بدنه خودرو کرده بودند فک آرم شده و در چند روز آینده  توقیف خواهند شد.
وی افزود: فک پلمپ دفتر تاکسی ماکسیم با نامه دادستان به منظور تدوین آئین نامه‌ای قانونی و دقیق صورت گرفته و اخیرا از سوی معاونت استانداری نامه‌ای مبنی بر ملزم بودن این دفاتر برای اخذ مجوز از شهرداری ارسال شده و طبق قانون با آنها برخورد خواهد شد.
نورانی در پایان اظهار کرد: آژانس‌های سطح شهرستان ملزم به ارائه کد اشتراک هستند و در صورت عدم ارائه خدمات با آنها نیز برخورد خواهد شد.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

موسی ۱۳۹۸/۱۰/۱۵
ببین تاکسی تلفنی هم تو شهر حق ندارن گردشی باشن تو شهر اگه واسه یک مسافر نگاه میدارن مسیر دور باشه تو شهر میگه اقا من کار دارم نمیتونم تورا ببرم مسی اگه کار داری چرا نگاه میدارم از شهرک میگه تا پشت تپ از پنج تومان کمتر نمیرم ولی قانونی سه هزار پونصد تومنه چرا شهرداری هیچی به اونا نمیگه ولی ماکسیم بالا ترین قیمت تو شهر سه تومنه من از ماکسیم خیلی رازی هستم ولی از تاکسی های دیگه رازی نیستم اصلا
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

فاروق ۱۳۹۸/۵/۱۰
بهترین طرحی که تا حالا دیدم در حمل نقل در شهر مهاباد تاکسی ماکسیم بوده الان بخوای تو ساعت 3 ظهر تاکسی پیدا کنی باید 2 ساعت بگردی ولی با وجود ماکسیم 2 دقیقه جلو درب خانه منتظرته..بنظرم این حق انتخاب مردمه که اگه فک بشه دیگه حق مردم رفتن. بعضی از تاکسی تلفنی ها برا بعضی مسیرا اگه 10 تومن بدی نمیرن ولی با ماکسیم 2 تومن هر مسیری بخوای میری
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

یوسف ۱۳۹۸/۳/۱۴
باوجود این همه تاکسی چه ماکسیمی بره گم شه؟
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

سام ۱۳۹۸/۳/۱۲
سلام. به نظر بنده یکی از بهترین کارهایی که تا بحال به نفع مردم شده است همین تاکسی ماکسیم هست ، خداوکیلی خیلی عالیه ،من خودم مدتی هست که استفاده میکنم، خیلیم راضی هستم.
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

شهروند ۱۳۹۸/۳/۱۲
متاسفانه همیشه همین گونه بوده مصلحت جیب عده ای برمصلحت عموم ترجیح داده میشود الان اگه یک جوان بیکار بخواهد یک تاکسی گردشی تهیه کند به گنج قارون وصبرایوب نیازدارد حالا چه میشود اگه همین جوان بتواند مثل همه شهرهای ایران با وسیله شخصی خود مسافرکشی کند یعنی حتما باید درامدرخودباآقایون شریک باشد تا مجوزکاردریافت نمایدتاکسی ماکسیم یه ایده ارزان وبه صرفه برای عموم شهروندان است و جلوگیری ازایجادآن به نفع شهروندان نیست پس از عموم مردم خواهشمندم که یک صدا برپایداری آن پافشاری کنند بنده به شخصه از وقتی باماکسیم آشنا شدم از تاکسی گردشگری اصلا استفاده نکردم چون واقعا به صرفه تره
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

چیا ۱۳۹۸/۳/۱۲
بیشتر از ۲ هزار تاکسی در مهاباد کار میکنند هزینه هایی ماشین کمر شکنه با این درآمد واقعا خرج زندگی به زور پیدا میشه تاکسی اینترنتی بدون هیچ مجوزی پایه دو صلاحیت و و و برایه خیلی هااا شده یه شغل دوم برای وقت خالی بنده تاکسی دارم و به زور با روزی ۱۰ ساعت کار خرج زندگی رو در میارم
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۸/۳/۱۲
ماکسیم خیلی راحته ماازش خیلی رازی هستیم هیچ موشکلی ندارد
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

شهروند ۱۳۹۸/۳/۱۲
خوب معلومه شهرداری مخالفه! هزار تاکسی تو شهر فعالیت میکنن که امنیاز هر کدومشون بصورت غیرقانونی تا چندین ده میلیون رفته بالا الانم تکنولوژی به نفع من شهروند و به ضرر اونهاست! تازه شهرداری هم زمانی کد تاکسی فروخته! لابی قدرتمند تاکسیها قطعا راه به حایی نمیبره و این مخالفتها تکرار باطله چون توی تهران هم اوایل این دادو بیدادها راه افتاد ولی الان دیگه ۸۹درصد مردم تهران و‌کلان شهرها از تاکسی اینترنتی استفاده میکنن. به تاکسیها پیشنهاد میکنم همین الان برن تو ماکسیم ثبتنام کنن!!
6
3
پاسخ به این اظهارنظر

ههربانی ۱۳۹۸/۳/۱۲
متاسفانه مسئولینی که سالی یکبار از تاکسی جهت مسافرتهای درون شهری استفاده نمیکنند، نمیتوانند مشکلات مسافران با تاکسیهای تلفنی و گردشی و همجین رضایت و لذت استفاده از تاکسی اینترنتی را تمیدانن،

از مسئولین تقاضا میکنم یک بار در شب و یاظهر در شهر، تاکسی بیابند...از آنطرف هم بدون مراجعه به خیابان از همان منزل خود درخواست را از ماکسی برطرف کنند
7
2
پاسخ به این اظهارنظر

مسعود ۱۳۹۸/۳/۱۱
تو رو خدا ایندفعه منافع جمعی شهروندان مهابادی رو قربانی منافع شخصی و باندی نکنید من شخصا یک ماهه از ماکسیم استفاده میکنم و بسیار از خدماتش راضیم
9
2
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۸/۳/۱۱
هرچی به نفع مردم باشه شهرداری مخالفه
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۸/۳/۱۱
کیفت تاکسی ماکسیم بهتره ارزانتره راحتره چرا باید پلمپ بشه

نظر خود را براي ما ارسال كنيد