تاريخ: ۱۳۹۸ شنبه ۱۱ خرداد ساعت ۱۶:۵۶ بازدید: 1022      نظرات: 2      کد مطلب: 11082

مهمترین علل تصادفات درون شهری مهاباد تشریح شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رئیس راهنمایی و رانندگی شهرستان مهاباد از کاهش 100 درصدی تصافات فوتی درون شهری و کاهش تصادفات جرحی دراین شهر خبر داد.
احمدعلی کاظمی در جلسه شورای ترافیک شهرستان مهاباد اظهار کرد: در دو ماهه نخست امسال تصادفات منجربه فوت  100 درصد و تصادفات جرحی 5 درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است.
وی افزود: بلوار 9 دی، بلوار خلفای راشدین، شهرک کارمندان و بلوار شهید احمدی در مهاباد بیشترین حوادث رانندگی را به خود اختصاص داده اند.
کاظمی بیشترین علت تصادفات رانندگی درون شهری را عدم توجه به جلو، عدم رعایت حق تقدم و استفاده از دنده عقب در مکان و زمان نامناسب اعلام کرد و گفت: استفاده از تلفن همراه یکی از عوامل بسیار مهم در کاهش تمرکز و تصادفات بوده، لذا برای کاهش تصادفات فرهنگ سازی برای عدم استفاده از موبایل در حین رانندگی بسیار ضروری است.
رئیس راهنمایی و رانندگی شهرستان مهاباد در پایان با اشاره به فرا رسیدن ایام تعطیلات تابستانی از شهرداری و اداره راه و حمل و نقل جاده ای خواست نسبت به رنگ آمیزی جداول، اصلاح و لکه گیری خیابانها و جاده های اصلی این شهرستان اقدام نمایند.
در ادامه ایرج شجاعی فرماندار مهاباد با اشاره به طرح های پیشنهادی خیابانهای امام خمینی(جام جم)، طالقانی غربی و سرداران مهاباد اظهار کرد: در روزهای آینده زیر کمیته‌ای تخصصی ابعاد ترافیکی طرح‌ها را بررسی و در صورت تایید مصوب خواهد شد.
وی افزود: در اجرای طرح‌های ترافیکی شهر علاوه بر  روان سازی ترافیک و کاهش مدت زمان طول سفر باید به  کاهش سردرگمی گردشگران نیز منجر شود، لذا در تهیه و اجرای آن باید نهایت دقت را داشت.
 
بررسی مشکلات ترافیکی محورهای مواصلاتی شهرستان و بررسی چند طرح عمرانی از دیگر محورهای جلسه شورای ترافیک این هفته بود. ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۸/۳/۱۱
دودی کردن شیشه اتومبیل نیز یکی از عوامل تصادفات میتواند باشد
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۸/۳/۱۱
مهندس کریمی زنده باد

نظر خود را براي ما ارسال كنيد