تاريخ: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۹ خرداد ساعت ۱۱:۲۱ بازدید: 2169      نظرات: 2      کد مطلب: 11070
دادستان مهاباد

منتشرکنندگان فیلم یکی از مدارس مهاباد مورد پیگرد قانونی قرار می گیرند


به گزارش پایگاه خبری هاژه دادستان مهاباد گفت: کسانی که در فضای مجازی اقدام به نشر فیلمی از جشن دانش آموزان یکی از مدارس غیردولتی این شهرستان کرده اند، تحت پیگرد قانونی قرار می گیرند.

اصلان حیدری روز پنجشنبه در این باره اظهار داشت: این جشن دانش آموزی ۱۱ اردیبهشت به مناسبت هفته معلم در این مدرسه برگزار شده بود که با توجه به رعایت نکردن قوانین و مقررات، در همان زمان با این افراد برخورد و مدیر مرکز آموزشی از سمت خود برکنار شد.

وی اضافه کرد: پس از گذشت حدود یک ماه از این اتفاق برخی افراد سودجو فیلم این جشن دانش آموزی را در فضای مجازی بازنشر و افکار عمومی را جریحه دار کردند که برای این امر پرونده ای در شعبه سوم بازپرسی دادگستری مهاباد تشکیل شده است.

وی افزود: با تشکیل این پرونده، تحقیقات اولیه از طریق پلیس فتا در این زمینه آغاز و انتشاردهندگان عمدی این فیلم شناسایی شده و برخوردهای قانونی با آنها صورت می گیرد.

لازم بە یادآوری است از چند روز قبل ویدیویی در فضای مجازی منتشر شد که در آن دانش آموزان یک مدرسه دخترانه در سالن مدرسه با اجرای «هه لپرکی» (نوعی رقص محلی) مشغول شادمانی هستند.

انتشار مجدد این فیلم در فضاهای مجازی این ذهنیت را در مخاطب تداعی می کرد که این جشن دانش آموزی در ماه مبارک رمضان برگزار شده است.

 
منبع: ایرنا ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

سیروان ۱۳۹۸/۳/۹
از کجا معلوم که افکار عمومی جریحه دار شده ؟! گمان نکنم مردم با دیدن تصویر ابراز شادمانی خاطرشان مکدر شود. آنچه که در این میان باعث جریحه دار شدن افکار عمومی شده نوع مواجه مسئولین شهر با موضوع است نه اصل ابراز شادمانی دانش آموزان و مدرسین مدرسه.
5
1
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۸/۳/۹
هەڵپەرکێ مەحەلی نیە میلیە

نظر خود را براي ما ارسال كنيد