تاريخ: ۱۳۹۸ چهارشنبه ۸ خرداد ساعت ۱۸:۲۵ بازدید: 589      نظرات: 0      کد مطلب: 11068

مردم مهاباد پیشتاز در امور خیریه


رییس اداره بهزیستی شهرستان مهاباد: بهزیستی این شهرستان از سال ۹۰ تا ۹۷ رتبه اول مشارکت‌های مردمی در سطح استان آذربایجان غربی را کسب نموده است.

مهران یوسفی افزود: میزان مشارکت مردم در امور خیریه نشانه اعتماد است و مهاباد دارای مردمانی نوع دوست و خیر هستند با وجود شهرهای با جمعیت بیشتر در استان در طول چند سال اخیر، مهاباد همیشه رتبه اول را در اختیار داشته است، در حالی است که از لحاظ اقتصادی شهرستان مهاباد شاید به اندازه بعضی دیگر از مناطق استان توسعه یافته هم نباشد.
وی افزود: در زمینه تعداد مراکز نگهداری در استان نیز مهاباد سرآمد است و بیشتر مراکز نگهداری مانند خانه سالمندان، خانه روناک، مرکز نگهداری معلولین ذهنی که‌وین و... یا به صورت کامل توسط خیرین و کمک‌های مردمی راه‌اندازی شده‌اند و یا هزینه اداره‌ی آنها بیشتر بر عهده خود مردم است.
رییس اداره بهزیستی مهاباد گفت: پیشنهاد ما به مردم این است اولویت کمک‌های آنان مراکز نگه‌داری باشد، چرا که این مراکز با هزینه‌های سرسام آور پرسنل، آب و برق و گاز، نگهداری تاسیسات، پوشاک خوراک و... روبرو هستند و کمک‌های دولتی در این زمینه محدود است.
یوسفی اضافه کرد: در مورد همکاری جامعه پزشکی مهاباد در امور خیریه، بهزیستی شهرستان مهاباد طرحی را اجرا کرده است که به موجب آن افراد تحت پوشش و خانواده‌های آنان به مراکز پزشکی معرفی و براساس میزان تعهدی که پزشکان داده‌اند شامل تخفیف خواهند شد، مشارکت جامعه پزشکی در این طرح به حدی بالا بود که به تبعیت مهاباد طرح در فاز کشوری به اجرا در آمد.
وی ادامه داد: موسسات خیریه فراوانی هم در مهاباد مشغول به فعالیت هستند کە نشان از پویایی جامعە ما می‌باشد، این موسسات به صورت عمومی و به وسیله کمک‌های مردمی خانواده‌های نیازمند را تحت پوشش قرار می‌دهند، ولی این موسسات برای کسب نتیجه بهتر است به صورت تخصصی در حوزه‌های خاص فعالیت کنند همچنانکه در تهران شاهد فعالیت انجمن‌هایی فعال در حوزه بیماران کلیوی، سرطانی، افراد بی سرپرست و... هستیم و به این شیوه بازدهی بیشتری داشته‌اند، از سوی دیگر می‌طلبد نهادهای متولی نیز نظارت بیشتری بر عملکرد موسسات خیریه داشته باشند.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد