تاريخ: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲ خرداد ساعت ۲۳:۲۳ بازدید: 2840      نظرات: 7      کد مطلب: 11035
حواشی ادامەدار انتخاب شهردار جدید مهاباد

احمدزاده: شهرفروشی خط قرمز من است/ قویطاسی: هر کس مدرکی دارد ارایه کند


مصطفی احمدزاده عضو شورای اسلامی شهر مهاباد در گفتگو با هاژه اظهار کرد:  دلیل اصلی مخالفت بنده با انتخاب آقای فاتح به عنوان شهردار مهاباد، شتاب‌زدگی فرآیند انتخاب شهردار بود، قبلا هم اعلام کرده‌ام هم اکنون فصل دقت است نه سرعت و این که چون زمان کمی از عمر شورای دور پنجم باقی مانده و یا در فصل کاری هستیم پس باید در انتخاب شهردار  سرعت به خرج دهیم را توجیه مناسبی نمی‌دانم. 
احمدزاده انتخاب شهردار را مهمترین وظیفه شورا عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه در انتخاب شهردار قبلی موفق نبوده‌ایم، شتاب‌زدگی در انتخاب شهردار جدید اشتباه بزرگ و استراتژیک بود.
وی ادامه داد: در انتخاب شهردار آنچه می‌بایست مورد ملاک قرار گیرد برنامه نامزدهاست که متاسفانه ارزیابی دوستان از برنامه اتکا به مصاحبه نیم ساعته آنهم به شکل یک سری سوالات کلی و تصادفی بود.
رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر مهاباد اضافه کرد: دلیل بعدی مخالفت بنده این بود که متاسفانه بدلیل تعجیل و شتاب‌زدگی که از طرف دوستان صورت گرفت فرصت کافی جهت بررسی کارنامه آقای فاتح و کنکاش پیرامون حواشی و ابهامات در خصوص عملکرد ایشان در شهرداری پیرانشهر وجود نداشت.
مصطفی احمدزاده گفت: برنامه و رویکردی که آقای فاتح در جلسه مصاحبه ارایه دادند، مطلوب بنده نبود. چرا که برنامه ایشان جهت درآمدزایی که تاکید خاصی بر ظرفیت‌های مالی نهفته در کمیسیون ماده پنج داشت، چیزی جز شهرفروشی نیست و با ارزش‌های شهری که مدنظر بنده است فاصله زیادی دارد و این موضوع برای من خط قرمز است، لذا رویکرد شهردار انتخابی، با رویکرد شهر انسان گرا و توسعه‌گرای مدنظر بنده متفاوت بود.
احمدزاده در پاسخ به خبرنگار هاژه که چرا نتوانستند همکاران شورا را به این قناعت برسانید که شتاب‌زدگی به خرج ندهند، اظهار داشت: این عدم همراهی نمی‌تواند ناشی از عدم توانایی و نداشتن تکنیک‌های مذاکره از سوی ما باشد، بلکه دلیل آن به تفاوت بنیادین در نگاه طرف مقابل به موضوع بود و برای تصمیم‌گیری به رای اکثریت اتکا شد که البته بنده با رویکرد تمکین به رای اکثریت در هر حالتی مخالفم و در این مورد نیز رییس شورای شهر می توانست نقش خود را ایفا کند.
یونس قویطاسی عضو دیگر شورای شهر مهاباد در توضیح نحوه انتخاب شهردار جدید و حواشی پیرامون آن به هاژه گفت: با محدودیت گزینه مواجهه بودیم و می بایست از بین دو گزینه یک نفر را انتخاب می‌کردیم که بنده با توجه به سابقه مدیریت آقای فاتح در شهرداری پیرانشهر به وی رای داده‌ام.
قویطاسی افزود: بنده مدرک و مستنداتی در خصوص سوء سوابق آقای فاتح دریافت نکرده‌ام و اگر کسانی مدراکی در اختیار دارند تحویل مراجع قانونی داده و یا اینکه به دست بنده برسانند تا من در برابر دیگر اعضای شورا حرفی برای گفتن داشته باشم.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۸/۳/۴
البته در شرایط فعلی اگر انشتین را هم برای این سمت بگمارند، باز کاری از دستش بر نمی آید زیرا متاسفانه در دوره های قبلی، کارهای بی فکر و غیرکارشناسی زیادی صورت گرفته است. تنها راه برون رفت از این وضعیت، فروش قسمتی از املاک شهرداری و سپس برنامه ریزی با این سرمایه است.
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

یک شهروند ۱۳۹۸/۳/۴
با سلام. جناب آقای احمدزاده شما که با شرایط موجود آشنایی کامل دارید و به نظر، از همه ی افراد شو.را با سوادتر هستید، چرا خودتان این سمت را به عهده نمی گیرید؟ به یقین، بقیه ی افراد شورا نه سواد، نه توانایی و نه قدرت تصمیم گیری دارند.
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

ماهان ۱۳۹۸/۳/۴
با سلام- براستی جای بسی تأسف است برای شهری همچون مهاباد با داشتن این همه افراد لایق و تحصیل کرده و مدیر و باتجربه که نتوان کسی را برای سکانداری شهردار از آن انتخاب کرد و سکان شهرداری این شهر را فردی از شهرهای اطراف در دست بگیرید که کارنامه چندان درخشانی هم ندارد البته اگر واقعا فردی لایق و شایسته بود قابل ستایش و تقدیر بود اما آنچنان که باید باشد متأسفانه نیست و متأسفم برای اعضای شورا که همچون فردی ار انتخاب کردند.
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

منصور ۱۳۹۸/۳/۳
با سلام . امروز در هر جای دنیا شایسته سالاری حاکم است و متاسفانه در مملکت ما اکثریت سالاری قومی . به این معنی که هر کسی ایل و تبار و آشنای بیشتری داشته باشه برنده میدان میشود در حالیکه هستند افراد شایسته و با تجربه کافی که با ارائه ی بهترین راهکارها و بیشترین بازدهی و سوابق مفید میتوانند به چنین جایگاههایی برسند . اما بحث در این مورد بی اثر خواهد بود تا زمانی که خود مردم به این باور برسند که هر گلی بزنند به سر خود زنند و در نتیجه انتخابها و انتسابها چیزی جز اینکه هرچه پیش آید خوش آید نخواهد شد.
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۸/۳/۳
کوره هه مو بو پول خوارنی یه خوتان بو ناراحه ت ده که ن
2
0
پاسخ به این اظهارنظر

سالار ۱۳۹۸/۳/۳
جای تاسف است نمیتوانیم از شهر خودمون شهردار انتخاب کنیم
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

مسعود ۱۳۹۸/۳/۳
باتوجه به اینکه آقای فاتح شهردارپیرانشهربودند در زمان مسندایشان کارچشمگیروقابل توجهی شامل وضعیت نابسامانی و ودرهم ریختگی سطحشهرومعابرعمومی پیرانشهرنشده است
اینجانب به مدت ۵سال در زمان صدارت ایشان ساکن پیرانشهربودم و آنچه شخصآ دیدم ونظرات مردم درآن زمان قطعآ برای اداره شهری همچون مهاباد ومشکلات عدیده شهرداری خداعاقبت مارا به خیرگرداند

نظر خود را براي ما ارسال كنيد