تاريخ: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲ خرداد ساعت ۱۷:۲۲ بازدید: 2588      نظرات: 0      کد مطلب: 11030
شتاب‌زدگی، گره قانونی یا عدم استقبال

واکنش سه عضو شورای شهر مهاباد درباره انتخاب شهردار


به گزارش هاژه، پس از استعفای کامران علیزاده آذر از سمت شهرداری مهاباد، در فاصله زمانی بسیار کم شورای اسلامی شهر مهاباد کامران فاتح شهردار سابق پیرانشهر را به عنوان شهردار جدید مهاباد معرفی نمود.
انتخابی که طی چند روز اخیر موجی از انتقادات از طرف مردم و فعالین مدنی را متوجه اعضای شورای شهر کرده است که علت شتاب زدگی در معرفی شهردار چه بوده است و بسیاری نیز عملکرد فاتح در شهرداری پیرانشهر را مطرح کرده‌اند و اعلام می‌دارند که اعضای شورا می‌بایست آن را مد نظر قرار می‌دادند.
 
در همین ارتباط، ابراهیم کریمی در مقام سخنگوی شورای شهر مهاباد که خود از مخالفان انتخاب کامران فاتح به عنوان شهردار جدید است، به هاژه گفت: آقای فاتح هیچ گونه برنامه‌ای کتبی و مدون جهت ارایه به اعضای شورا به همراه خود نداشته و تنها به صورت شفاهی در جلسه اعلام کردند که از پس مشکلات شهرداری مهاباد برمی‌آیند و موافقان وی در شورا نیز به استناد همین سخنان ایشان را برگزیدند.
کریمی افزود: حتی در برابر سخنان شفاهی آقای فاتح کتبا هیچگونه تعهدی وجود ندارد.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار هاژه در مورد علت شتابزدگی شورای شهر مهاباد جهت معرفی شهردار گفت: همکاران بندە در شورا اعتقاد داشتند با توجه به اینکه دو سال زمان از دست رفته و مراحل  معرفی شهردار تا تایید حکمش طول خواهد کشید، لذا نباید بیش از این وقت را از دست داد.
در همین ارتباط کاوه خضری اقدم یکی از اعضای شورای شهر مهاباد و از موافقان انتخاب فاتح، در گفتگو با هاژه اظهار داشت: متاسفانە شرایط داشتن سابقه ۵ سال مدیریت که سال گذشته برابر بخشنامه‌های ریاست جمهوری و وزارت کشور تصویب شده‌اند، محدودیت فراوانی جهت انتخاب شهردار به وجود آورده‌اند و همین امر سبب شده تنها تعداد محدودی شامل این شرایط شوند.
وی در توضیح نداشتن برنامه‌ای کتبی از طرف کامران فاتح گفت: هیچ کدام از نامزدها برنامه‌ای کتبی به همراه نداشتند چرا که اعضای شورا چنین درخواستی را مطرح ننموده‌اند، در نهایت با توجه به اینکه آقای کامران فاتح ۱۴ سال سابقه شهرداری پیرانشهر را در کارنامه خود دارند، با پیچ و خم‌های کار آشنا هستند، چارت سازمانی شهرداری را می‌شناسند و معاون سازمان همیاری‌های استان نیز هستند و توانایی‌های زیادی دارند، بنده به ایشان رای داده‌ام. 
کاوه خضری اقدم اضافه کرد: در خصوص ادعاهایی که در مورد سابقه ایشان مطرح می‌شود من تخصص اثبات آنها را ندارم. شخص مورد نظر تنها معرفی شده و بایستی ارگان‌های ذیصلاح استعلامات و اقدامات لازم را انجام دهند.
وی لیست افراد متقاضی را بدین شرح اعلام کرد:
دونفر از بدنه شورا آقایان مهندس کریمی و سید عباس حسینی که بنا به تصمیم کلی اعضای شورا با خروج این عزیزان از ترکیب شورا مخالفت شد.
‌از بدنه شهرداری به مهندس رشید درویشی سرپرست فعلی شهرداری پیشنهاد شد که شخص ایشان پیشنهاد را رد کردند.
دکتر بایزید گلابی که از سوی اعضای شورای شهر  به وی پیشنهاد شد اما در مصاحبه حاضر نشدند.
دکتر سواره امیرعشایری، دکتر کامران فاتح، دکترسیدجمیل قادری، مهندس رضا کامروایی، مهندس ناصح محمدخانی از دیواندره، مهندس شعبانی، مهندس مژگان روشنی و ظاهرا یک نفر دیگر نیز از شهر تنکابن که ایشان برای مصاحبه حاضر نشدند.
رییس شورای شهر مهاباد نیز در همین زمینه به خبرنگار هاژه گفت: شورای شهر مهاباد فراخوانی جهت دعوت از افراد واجد شرایط منتشر کرد که به دنبال آن یازده نفر اعلام آمادگی کردند و از تمامی یازده نفر که از شهرهای مختلفی چون پیرانشهر، مهاباد، دیواندره، مریوان و... بودند مصاحبه صورت گرفت، در جلسات مصاحبه تمام اعضای شورا حضور داشته‌اند که از بین آنها سه نفر واجد شرایط بودند و سرانجام آقای فاتح با رای مثبت پنج نفر از اعضای شورا به عنوان شهردار جهت طی مراحل بعدی معرفی شده‌اند.
حامد حیدری همچنین اظهار کرد: هیچ‌گونه شتابزدگی برای انتخاب شهردار در کار نبود و علی‌رغم آنکه در فصل کاری هستیم و زمان برای ما مهم است برای تک تک متقاضیان وقت گذاشته و سوابق آنها را بررسی کرده‌ایم.
وی همچنین با انتقاد از واجدان شرایط در مهاباد اعلام کرد متاسفانه استقبال فراوانی از طرف این افراد صورت نگرفت.
حیدری افزود: آنگونه که ما تحقیقات لازم را انجام داده‌ایم آقای فاتح پرونده حقوقی خاصی ندارد اما باز ایشان باید به تایید چهار ارگان مربوطه برسند و حکم نهایی وی هنوز صادر نشده است و باید منتظر بمانیم.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد