تاريخ: ۱۳۹۸ سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ساعت ۱۹:۲۴ بازدید: 818      نظرات: 1      کد مطلب: 11022

جدیدترین اقدام برای مقابله با احتکار در بازار مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان مهاباد در جلسه تنظیم بازار شهرستان از ثبت انبارها در مهاباد به منظور جلوگیری از احتکار و تنظیم عرضه و تقاضا خبر داد.
صادق قادری در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: با توجه به مشکلاتی در نظام توزیع، دولت موکلف به ایجاد سامانه انبارها شده که به سامانه تجارت، حمل و نقل و بار متصل خواهد شد.
وی افزود: در این سامانه  کلیه انبارهای شهرستان شامل سیلوها، سردخانه ها، واحدهای تولیدی، کارخانه ها و مراکز نگهداری کالا در بخش خصوصی، عمومی و دولتی مشخصات کالا ثبت خواهد شد و در نهایت کلیه اطلاعات به سامانه بهینه یاب و ایرانیان اصناف که اطلاعات اصناف کشور در آن ثبت شده لینک می‌شود.
قادری تصریح کرد: از سال 97 راستی آزمایی انبارهای شهرستان مهاباد در دستور کار قرار گرفته و با توجه به عدم ثبت برخی انبارها اصناف برای اینکه مشمول جرایم احتکارنشوند باید هرچه سریعتر برای ثبت انبار خود اقدام نمایند.
رییس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان مهاباد اضافه کرد: با اجرای این طرح تمامی ورود و خروج کالاها از طریق سامانه تایید می‌شود و حتی صدور بارنامه هم منوط به ثبت در این سامانه خواهد بود.
قادری در پایان اظهار کرد: تاکنون نزدیک به 871 انبار در سامانه بصورت خود اظهاری و ثبت از سایر سامانه ها صورت گرفته و همزمان با آن لیست 169 کالا در سامانه جامع ثبت شده و هر روز اقلامی به آن اضافه می‌شود و اصناف در صورت عدم ثبت انبار خود در سامانه مشمول جرایم احتکار خواهند شد.
در ادامه رییس اتاق اصناف شهرستان مهاباد از کسب رتبه اول شهرستان مهاباد از نظر بازرسی ‌ها از بازار در میان شهرهای استان آذربایجان غربی خبر داد.
هاشم لاجانی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: از ابتدای سالجاری تاکنون 2 هزار و 351 مورد بازرسی توسط بازرسین اتاق اصناف و اداره صنعت معدن و تجارت صورت گرفته که منجر به تشکیل 186 پرونده به ارزش بیش از 200 میلیون تومان شده است.
وی افزود: در سال 97 نیز در مجموع 19 هزار و 549 بازرسی از سوی بازرسین اتاق اصناف و اداره صنعت معدن و تجارت صورت گرفته که از این تعداد بازرسی 1 هزار و 431 پرونده به ارزش 8 میلیارد و 900 میلیون تومان به مراجع قضایی معرفی شده است.
لاجانی در پایان با اشاره به توزیع کالای تنظیم بازار در سال گذشته اظهار کرد: سال گذشته 78 تن گوشت گرم و منجمد، 120 تن مرغ منجمد و گرم و 174 تن برنج در سطح شهرستان توزیع شده و از ابتدای سالجاری نیز 27 تن گوشت گرم و منجمد، 9 تن مرغ منجمد و گرم، 5 تن و نیم برنج و 53 تن قند توزیع شده است.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

سلیم ۱۳۹۸/۲/۳۱
سلام خوشحالیم که نظارت ادارات مربوطه بقدری منظم مرتب بوده که تاکنون قیمتها نسبت به یک هفته پیش بیش از سی در صد تغیر نکرده است. دستشان درد نکند نیاز به اقدامی نیست و این ادارات را دولت تعطیل و بر چیده کنند ملت راحت میشوند.

نظر خود را براي ما ارسال كنيد