تاريخ: ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۹ ارديبهشت ساعت ۱۶:۵۶ بازدید: 476      نظرات: 0      کد مطلب: 11014

تقدیر از دانش آموزان برگزیده مسابقات برنامه سیپا در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری هاژه، روز یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ماه مراسم تقدیر از دانش آموزان برگزیده که در مسابقات  برنامه سیپا( دوستی با تالاب، دوستی با زندگی) شرکت کرده بودند برگزار شد.
در ابتدای این مراسم فاروق سخنور رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مهاباد گفت: همگان بر اهمیت محیط زیست و حفاظت از آن واقف هستیم و یکی جنبه های حفظ محیط زیست بخش آموزش آن است.
وی افزود: آموزش می تواند در زمینه های مختلف و برای رده های سنی گوناگون باشد، لذا یکی از برنامه هایی که در این زمینه اجرا شده برنامه سیپا (ارتباطات، آموزش، مشارکت و افزایش آگاهی) است.
سخنور تصریح کرد: برگزاری مسابقه در بین مدارس شهرستان با عنوان دوستی با تالاب دوستی با زندگی در زمینه نقاشی، انشاء، خاطره نویسی، شعر و داستان نیز بخشی از برنامه های سیپاست که در شهرستان مهاباد توسط دفتر حفاظت از تالاب های کشور و با همکاری  اداره حفاظت از محیط زیست، آموزش و پرورش و انجمن حیات وحش کانی برازان قره داغ برگزار گردید و طی مراسم امروز از برگزیدگان تقدیر میشود.
در ادامه قریشی مسئول آموزش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی اظهار داشت: تالاب ها از اکوسیستم‎های باارزش جهان می‎باشند که در ایران ۲۵ تالاب در کنوانسیون رامسر ثبت شده و از این تعداد ۶ تالاب در استان آذربایجان غربی قرار دارند.
وی افزود: یکی از مکانهایی که برای اولین بار در کشور در دهه ٨۰ برنامه های آموزش جوامع محلی را در آنجا کردیم روستاهای اطراف تالاب کانی برازان بودند و کودکانی آن روزها آنجا آموزش دیدند درحال حاضر خود مسئولیت‎هایی در اختیار دارند و به تخصص هایی در این زمینه رسیده‌اند.
در بخش دیگری از مراسم رحمانی معاون فرهنگی آموزش و پرورش مهاباد ضمن تعریفی کلی از تالاب ها و فواید آن برای دانش آموزان حاضر در مراسم، مراتب تشکر خود را از برگزار کنندگان این برنامه‌ها اعلام داشتند.
در پایان مراسم با اهدای جوایز از افراد برگزیده در گروه های سنی مختلف تقدیر به عمل آمد.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد