تاريخ: ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۵ ارديبهشت ساعت ۲۱:۵۶ بازدید: 1471      نظرات: 2      کد مطلب: 10998

افزایش 13 درصدی خودکشی‌ در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مهاباد از افزایش 13 درصدی خودکشی در مهاباد خبر داد.

سرهنگ رضا ظهیریان در اولین جلسه کمیسیون ارتقای امنیت اجتماعی شهرستان مهاباد در سال 98 اظهار کرد: در سال 97 تعداد 17 مورد خودکشی منجر به فوت روی داده که نسبت به سال 96 افزایش 13 درصدی را نشان می‌دهد اما در 55 روزه امسال نسبت به سال گذشته شاهد کاهش 67 درصدی خودکشی‌ منجر به فوت هستیم.

وی افزود: با بررسی‌ها و مطالعات صورت گرفته در خصوص دلایل خودکشی‌ها در سال 96 و سال گذشته اختلافات خانوادگی، افسردگی، شکست عشقی بیشترین میزان را به‌خود اختصاص داده‌اند.

ظهیریان تصریح کرد: آسیب‎های مربوط به فضای مجازی تأثیر مستقیمی بر میزان خشونت‎ها و جرایم گذاشته، لذا برگزاری نشست‎های تخصصی و کاهش آسیب‌های ناشی از آن در دستور کار جدی قرار دارد.

در ادامه مصطفی احمدزاده مسئول کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مهاباد نیز ضمن تقدیر از عملکرد نیروهای انتظامی خواستار اجرای طرح امنیت اجتماعی و پاکسازی پارک دانشجو از برخی مواد فروشان و مخلان امنیت شد.

وی افزود: بدلیل قرارگیری قرائت خانه و کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان در این پارک استقرار نیروهای انتظامی در آن لازم است.

احمدزاده تصریح کرد: متأسفانه علی‌رغم چندین بار اقدام نیروی انتظامی جهت پاکسازی این پارک از مجرمان، شهروندان از وجود چندین عامل توزیع مواد مخدر در آن گلایه دارند.

در ادامه رییس اداره بهزیستی شهرستان مهاباد از کاهش 18 درصدی طلاق در این شهرستان خبر داد و گفت: طبق آمار اعلام شده در سال 97 آمار طلاق شهرستان مهاباد کاهش 18 درصدی را نشان می‌دهد.

وی افزود: در سال 97 تعداد 416 پرونده به مرکز برهان این اداره ارجاع داده شده که 77 مورد آن به سازش منجر شده و 234 مورد نیز به عدم سازش طرفین منجر شده است.

یوسفی تصریح کرد: در 10 مورد نیز عدم همکاری طرفین اعلام شده که در مجموع می‌توان به موثر بودن اقدامات مشاوره برای جلوگیری از طلاق اشاره کرد.


ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

1
0
پاسخ به این اظهارنظر

عبدالرحیم ۱۳۹۸/۲/۲۸
دلایل خودکشی‌ها در سال 96 و سال گذشته اختلافات خانوادگی، افسردگی، شکست عشقی ناشی از مشکلات حاد اقتصادی و فشارهای روحی و روانی برخانواده ها بوده
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

شهناز ۱۳۹۸/۲/۲۶
اولش از خبر خودکشی واقعا نارحت شدم. اما در ادامه که به طلاق اشاره شد یکم حالم بهتر شد. خوب بود ممنون👍

نظر خود را براي ما ارسال كنيد