تاريخ: ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۵ ارديبهشت ساعت ۱۶:۳۷ بازدید: 628      نظرات: 0      کد مطلب: 10994

مقاوم سازی 78 هزار واحد مسکونی روستایی در آذربایجان غربی


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان غربی از مقاوم سازی 78 هزار واحد مسکونی روستایی در این استان خبر داد.
محمود بدلی در جلسه شورای اداری شهرستان مهاباد اظهار کرد: درحال حاضر از مجموع 258 هزار واحد مسکونی روستایی در 2 هزار و 900 روستای آذربایجان غربی، 78 هزار و 800 واحد مقاوم سازی و مورد بهسازی قرار گرفته است.
وی افزود: 103 هزار نفر به منظور مقاوم سازی مساکن روستایی خود به بنیاد مسکن مراجعه کرده اند که از این تعداد 90 هزار نفر به بانکهای عامل معرفی شده و در نهایت 75 هزار نفر تسهیلات مقاوم سازی مسکن روستایی دریافت کرده‌اند.
بدلی تصریح کرد: با توجه به قرار گیری کشور در منطقه زلزله خیز جهان، فرسودگی و کم دوامی مساکن روستایی در ایران، مقرر شده سالانه 200 هزار واحد مسکونی در سطح کشور با استفاده از تسهیلات بانکی در روستاها مقاوم سازی و بهسازی شود که سهم آذربایجان غربی در سال جاری 12 هزار واحد است.
وی اضافه کرد: در سال 97 سقف تسهیلات برای  مقاوم سازی هر واحد مسکونی روستایی 25 میلیون  تومان با نرخ بهره 5 درصد و اقساط 15 ساله بود که با ابلاغیه جدید این رقم به 35 الی 40 میلیون تومان افزایش می‌یابد.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان غربی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در شهرستان مهاباد جهت مقاوم سازی مساکن روستایی اظهار کرد: از مجموع 1 هزار و 533 واحد مسکونی در 190 روستای شهرستان مهاباد تعداد 6 هزار 554 نفر برای برخورداری از تسهیلات مقاوم سازی به بنیاد مسکن شهرستان مراجعه کردند که در نهایت 6 هزار نفر واجد شرایط  به بانکها معرفی شده اند.
وی افزود: تعداد 5 هزار 874 نفر برای مقاوم سازی منازل مسکونی خود در روستاها قرارداد بستند که از این میزان 5 هزار و 229 نفر پایانه کار اخذ کرده‌اند.
بدلی تصریح کرد: در سال گذشته بیش از 3 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای آسفالت معابر روستایی در شهرستان مهاباد هزینه شده است.
وی از دهیاران و بخشداران خواست تا روستاییان را به استفاده از این تسهیلات برای مقاوم سازی واحدهای مسکونی خود تشویق کنند.
مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان غربی در پایان اظهار کرد: تا سال 1405 باید 70 درصد مسکن‌های روستایی در استان مقاوم سازی شود.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد