تاريخ: ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۴ ارديبهشت ساعت ۲۰:۹ بازدید: 849      نظرات: 0      کد مطلب: 10993
گزارشی از توزیع گوشت منجمد از مبدأ تا توزیع

توزیع بیش از 12 تن گوشت قرمز در مهاباد


نحوه جذب و توزیع گوشت منجمد قرمز سوالاتی را برای شهروندان درخصوص بهداشتی بودن و شفافیت از مرحله جذب تا توزیع به‌وجود آورده، همزمان تعیین مباشر برای جذب سهمیه شهرستان از مهمترین مسائلی است که در ستاد تنظیم بازار مطرح می‌شود. انتقال محموله‌های گوشت منجمد شرایط ویژه‌ای را می‌طلبد و تأخیر در توزیع و عدم استفاده از امکانات و تجهیزات کافی همچون خودروی مجهز به یخچال استاندارد و سردخانه مجهز نه تنها در کاهش کیفیت و یا فاسد شدن گوشت تأثیر مستقیمی دارد بلکه بر سلامت شهروندان نیز تأثیر مستقیمی دارد، لذا خبرنگار هاژه نحوه جذب سهمیه و توزیع گوشت منجمد در بین فروشگاهها و مردم را بصورت میدانی مورد بررسی قرار داده است.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان مهاباد از توزیع بیش از 12 تن گوشت قرمز منجمد در این شهرستان خبر داد.

صادق قادری در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: روز سه شنبه 24 اردیبهشت ماه مقدار 12 تن و 300 کیلوگرم گوشت قرمز منجمد در قالب طرح تنظیم بازار در شهرستان مهاباد توزیع شد.

وی افزود: گوشت قرمز منجمد با قیمت 31 هزار و 500 تومان در 11 فروشگاه در مناطق مختلف شهر توزیع شده است.

در شهرستان مهاباد شرکت طیور گستر به عنوان تنها مباشر مسئولیت جذب و توزیع سهمیه گوشت منجمد شهرستان را برعهده گرفته است.

میلاد صوفی‌زاده مدیرعامل شرکت طیور گستر که بصورت حضوری در جریان توزیع گوشت منجمد،حضور داشت در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: این شرکت توانسته 100 درصد سهمیه اعلامی شهرستان را جذب کند.

وی افزود: روال جذب گوشت منجمد بدین صورت است که شرکت مباشر از زمان اعلام سهمیه شهرستان 24 ساعت فرصت دارد که تمامی مبلغ را پرداخت نماید.

صوفی‌زاده تصریح کرد: سهمیه شهرستان از طریق خودروهای مجهز یخچال‌دار با دمای منفی 18 درجه سانتیگراد به شهرستان منتقل می‌شود و با حضور بازرسین اداره صنعت معدن و تجارت و جهاد کشاورزی محموله گوشت قرمز مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورت تأیید تخلیه می‌گردد، در مرحله دوم نیز با حضور بازرسان و نمایندگان این دو اداره گوشت‌های منجمد در بین فروشگاهها با میزان مشخص و فاکتور توزیع می‌شود.

وی اضافه کرد: بازرسان و نمایندگان ادارات جهاد کشاورزی، صنعت معدن و تجارت و اتاق اصناف در مرحله توزیع بین شهروندان نیز بصورت محسوس و نامحسوس حضور دارند و در پایان نیز لیست پخش شده به تایید نمایندگان انها می‌رسد.

شرکت طیور گستر مهاباد به عنوان تنها مباشر در زمینه واردات گوشت منجمد در مهاباد دارای 8 خودروی سایپا یخچال‌دار، 1 خودروی 8 تنی یخچال‌دار،  1 خودروی 15 تنی و سردخانه ثابت زیر صفر درجه 30 تنی است.

کمبود سهمیه گوشت و تقاضای زیاد شهروندان از مواردی است که در صورت سیستمی شدن توزیع و تعداد دفعات رفع می‌گردد. از دیگر مشکلاتی که در زمان توزیع در بین شهروندان وجود دارد عدم ایجاد صف از سوی شهروندان در برخی موارد است که بر سرعت توزیع گوشت و مدت زمان انتظار شهروندان تأثیر دارد، لذا ایجاد صف توسط شهروندان و جلوگیری از ازدحام شهروندان از چند صف می‌تواند در سرعت توزیع گوشت مفید باشد.

 

 

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد