تاريخ: ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۴ ارديبهشت ساعت ۱۷:۷ بازدید: 373      نظرات: 0      کد مطلب: 10988
تاکید بر لزوم حفظ کرامت خبرنگاران

فضای رسانه‌ای در مهاباد مناسب نیست


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، نماینده خبرنگاران شهرستان مهاباد در جلسه شورای اداری شهرستان مشکلات حوزه رسانه و خبرنگاران را تشریح کرد.
منوچهر صمدی در این جلسه اظهار کرد: علیرغم بستر بسیار مناسب فضای رسانه‌ای در شهرستان مهاباد، مسئولان نه تنها به خوبی از آن استفاده نمی‎کنند بلکه با بی‌مهری و عدم تعامل فضای نامناسبی را به‌وجود آورده‌اند.
وی افزود: بسیاری از خبرنگاران شهرستان مهاباد با کمترین امکانات و میزان حقوق، بدون برخورداری از مزایای بیمه خبرنگاری درحال فعالیت هستند. در واقع خبرنگاران به عنوان حلقه اتصال مسئولان با مردم ایفای نقش می‎کنند اما با مشکلات زیادی روبرو هستند.
صمدی تصریح کرد: مطالبه‌گری حق شهروندان است و اگر رسانه را به عنوان رکن چهارم دموکراسی بپذیریم قطعا باید روابط و تعامل بیشتر و بهتری با خبرنگاران داشته باشیم، لذا انتظار می‌رود مسئولان و روسای ادارات شهرستان مهاباد با نگاهی متفاوت‌تر تعامل بهتری با خبرنگاران داشته باشند.
مدیر دفتر خبرگزاری ایرنا در مهاباد در ادامه با اشاره به پیشینه تأسیس خبرگزاری ایرنا به عنوان قدیمی‌ترین خبرگزاری دولتی کشور اظهار کرد: برگزاری میزگردهای خبری با حضور مسئولان و نخبگان از رویکردهای جدید و سازنده این خبرگزاری است که تأثیر مثبتی بر برخی رویدادها گذاشته است. 
ایرج شجاعی فرماندار مهاباد نیز در این جلسه با تأکید به لزوم احترام و تکریم خبرنگاران اظهار کرد: احترام به خبرنگاران احترام به شهروندان است و در بسیاری از موارد خبرنگاران بازتاب دهنده مشکلات و کمبودهایی بوده‌اند که با رفع انها در مسیر توسعه گام برداشته‌ایم.
وی افزود: رسانه‌ها نقش روشنگری در جامعه را برعهده دارند و تعامل سازنده با خبرنگاران به همدلی و بازتاب عملکرد ادارات در جامعه منجر می‌‌شود، لذا مسئولان باید با رسانه ها آنچنان که در شان آنهاست برخورد کرده و در تعامل باشند.
شجاعی تصریح کرد: مسئولان و روسای ادارات برای بیان دستاوردهای نظام و عملکردهای خود اگر لازم باشد باید هزینه هم پرداخت نمایند.
فرماندار مهاباد در پایان با اشاره به اینکه کسی از خبرنگاران انتظار ندارد خود را سانسور کنند اظهار کرد: در راستای مصالح جامعه و شهروندان باید گام برداشت و خبرنگاران باید به این نکته توجه داشته باشند که از نشر اخبار ناامید کننده که موجب تشویش اذهان عمومی می‌شود خودداری نمایند.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد