تاريخ: ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۴ ارديبهشت ساعت ۱۶:۳۳ بازدید: 754      نظرات: 0      کد مطلب: 10987

انفجار مین متردد مرزی در بانه را به کام مرگ کشاند


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کوردستان گفت: انفجار مین به جای مانده از دوران دفاع مقدس، یک متردد مرزی در شهرستان بانه را به کام مرگ کشاند.
محمد رضایی روز سه شنبه  اظهار داشت: این متردد مرزی ساعت یک بامداد روز گذشته به همراه چند نفر دیگر در حال عبور از ارتفاعات «سوره کیو» در نزدیکی روستای نیروان بخش ارمرده بانه بودند که 2 نفر از آنان بر اثر انفجار مین زخمی می شوند.
وی اضافه کرد: 2 نفر زخمی توسط همراهان خود به بیمارستان بانه منتقل شدند که یک نفر از این افراد به علت شدت جراحات وارده فوت کرد و دیگری نیز تحت عمل جراحی قرار گرفته است.
27 فروردین سال جاری محمد ایمان ورد کشاورز 50 ساله اهل روستای اسناوه شهرستان مریوان حین کشاورزی بر اثر انفجار مین به جا مانده از دوران جنگ تحمیلی زخمی شد.
این کشاورز در این حادثه پای راست خود را از دست داد و هم اکنون در بیمارستان فجر مریوان بستری است.
طرح بازنگری مناطق آلوده به مین در 199 نقطه مرزی و 366 پایگاه مین گذاری شده دوران دفاع مقدس در سال گذشته در شهرستان های مریوان، بانه، دیواندره، سروآباد، بیجار، سنندج، کامیاران، دیواندره و سقز با هدف افزایش ضریب ایمنی مردم شهرهای مرزی گذشته اجرا شد.
تعداد شهدای عملیات مین روبی نیروهای عمل کننده، نظامی و انتظامی در کردستان 91 نفر و تعداد جانبازان هم 110 نفر است؛ ضمن اینکه بیش از 170 نفر از مردم شهرستان های آلوده به مین استان از سال 1367 تا پایان سال 96 نیز جان خود را بخاطر برخورد با مین های بجای مانده از دوران دفاع مقدس از دست داده اند.
منبع: ایرناارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد