تاريخ: ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۴ ارديبهشت ساعت ۱۳:۴ بازدید: 1789      نظرات: 1      کد مطلب: 10985

سرما بیش از 21 میلیارد تومان به باغات مهاباد خسارت زد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مهاباد از سرما زدگی و خسارات 21 میلیارد تومانی محصولات باغی در این شهرستان خبر داد.
جعفر ایمانیان در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: بر اساس بازدید و گزارش های کارشناسان جهاد کشاورزی سرما به بیش از 2 هزار و 180 هکتار از باغ‌های این شهرستان خسارت وارد کرده است.
وی افزود: بر اثر این سرمازدگی بیشترین مقدار خسارت به درختان هسته دار از جمله هلو، زرد آلو، آلبالو و گیلاس بین 20 تا 50 درصد پیش بینی شده است.
ایمانیان تصریح کرد: درخت میوه سیب بیشترین فراوانی را در بین درختان میوه در این شهرستان دارد، خوشبختانه آسیب وارد شده به این میوه  در موج دوم سرما در اردیبهشت جزئی بوده است. همچنین درختان آلبالو نیز از سرمازدگی در امان بود‌ه‌اند.
وی اضافه کرد: افت دما بر اثر تغییرات اقلیمی در شرایطی اتفاق افتاد که باغات در مراحل گل دهی و حساس به لحاظ رویش و زایش بوده اند. امسال بارش های بهاری و جاری شدن سیلاب نیز 1 میلیارد و 400 میلیون تومان خسارت به بخش کشاورزی این شهرستان وارد کرد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مهاباد در پایان با بیان اینکه پایه درآمدی 80 درصد مردم مهاباد بر محور کشاورزی، باغداری و دامپروری است اظهار کرد: در مجموع امسال سرما 21 میلیارد و 500 میلیون تومان به باغات شهرستان خسارت وارد کرد و سال زراعی گذشته نیز بر اثر برودت هوا و سرمازدگی بیش از 130 میلیارد تومان به محصولات زراعی و باغی مهاباد خسارت وارد شد.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

سلام ۱۳۹۸/۲/۲۴
ولا ضرر يكيي قرص بو ان شاءلله خدا بو يان جبران بكاته وه.

نظر خود را براي ما ارسال كنيد