تاريخ: ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۳ ارديبهشت ساعت ۱۵:۱۵ بازدید: 1005      نظرات: 1      کد مطلب: 10980

اتاق اصناف مهاباد به مشاغل مزاحم هشدار داد


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، رییس اتاق اصناف مهاباد گفت: واحدهای صنفی آلاینده و مزاحم مستقر در بازار «روز» این شهر پس از اتمام مهلت تعیین شده برای انتقال به «شهرک صنفی کاوه» پلمب می شود.
هاشم لاجانی روز دوشنبه افزود: مالکان و دارندگان امتیاز سرقفلی و مستاجران واحدهای صنفی مشغول در بازار روز تا 28 اردیبهشت سال جاری فرصت دارند نسبت به نقل مکان واحدهای خود به شهرک صنفی کاوه اقدام کنند.
وی با بیان اینکه مهلت تعیین شده آخرین فرصت جابجایی مشاغل مزاحم است، افزود: این اقدام با مشارکت شهرداری مهاباد و بر اساس ماده 30 قانون صنفی کشور و در پی اجرای تعهدات محضری اخذ شده از دارندگان پروانه کسب مشمول طرح انتقال به شهرک صنفی کاوه انجام می شود.
لاجانی اظهار داشت: 34 واحد آلاینده و مزاحم از جمله صنعتکاران درب و پنجره سازی، آلومینیوم کاری و آهن فروشی در بازار روز مهاباد مشغول به فعالیت هستند که به سبب تولید صدای زیاد در دسته مشاغل آلاینده صوتی قرار دارند و طبق قانون باید از داخل شهر خارج شوند.
وی با اشاره به اینکه تاکنون استقبال خوبی از این طرح نشده است، بیان کرد: شهرک صنعتی کاوه هم اکنون دارای 408 باب مغازه است که از این تعداد 151 واحد در اختیار اتاق اصناف است و کارهای زیربنایی از جمله فاضلاب، آب، برق، گاز و تلفن آن انجام شده است.
رییس اتاق اصناف مهاباد اضافه کرد: مشاغل مزاحم دارای پیامدهایی چون ناامنی، اختلال در رفت و آمد، بدمنظره ‌کردن چهره شهر، ایجاد آلودگی ‌های صوتی و بصری و اشغال مساحت زیادی از معابر و ایجاد مزاحمت برای رفت و آمد شهروندان است.
منبع: ایرناارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

شیخ الاسلامی ۱۳۹۸/۲/۲۴
بازار که چند ساعت سر کارن انقد اهمیت داره چطور مناطق مسکونی که زندگی میکنیم وخواب و استراحت بچه ها مهم نیستن و اقدام نمیکنن !سر و صدای اهن فروشی ها و تعمیرگاههای شهرک هه ژار سالهاس ساکنین این شهرک رو عذاب میدن و کسی رسیدگی نمیکنه

نظر خود را براي ما ارسال كنيد