تاريخ: ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۲ ارديبهشت ساعت ۱۹:۲۰ بازدید: 611      نظرات: 0      کد مطلب: 10972

نزدیک به 100 میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال در مهاباد پرداخت شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان مهاباد از پرداخت 100 میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغالزایی در این شهرستان خبر داد.
بارزان دانشمند در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: تاکنون بیش از 53 میلیارد تومان تسهیلات در حوزه روستایی برای اشتغالزایی 1 هزار و 472 نفر در قالب طرح‌های اشتغال روستایی پرداخت شده است.
وی افزود: نزدیک به 11 میلیارد تومان سهمیه شهرستان مهاباد برای پرداخت تسهیلات بود ولی با تلاش‌های صورت گرفته 541 درصد مازاد بر سهمیه شهرستان تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شده است. در سال جدید نیز با آغاز بکار دوباره سامانه کارا و ارائه دستور العمل از سوی وزارت‌خانه پرداخت تسهیلات اشتغالزایی ازسر گرفته خواهد شد.
دانشمند تصریح کرد: وام‌های اشتغالزایی در دو حوزه فراگیر با نرخ 18 درصد بدون محدودیت جغرافیایی  و نزدیک به 38 میلیارد تومان و روستایی با تعهد اشتغالزایی با کمترین نرخ سود بانکی پرداخت شده  که در سال 98 پرداخت وام‌های اشتغال فراگیر متوقف خواهد شد ولی پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی  با سود کم همچنان ادامه خواهد داشت.
رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان مهاباد در پایان اظهار کرد: بیش از 10 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی نیز از سوی نهادهای حمایتی همچون کمیته امداد و بهزیستی به متقاضیان تحت پوشش پرداخت شده که در مجموع نزدیک به 100 میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغالزایی در شهرستان مهاباد پرداخت شده است.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد