تاريخ: ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۲ ارديبهشت ساعت ۱۸:۴۹ بازدید: 469      نظرات: 0      کد مطلب: 10971

خرید 12 هکتار زمین برای توسعه شهرک صنعتی مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه،  مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان آذربایجان غربی از خرید 12 هکتار از اراضی همجوار محدوده صنعتی این شهرستان، به منظور توسعه شهرک صنعتی مهاباد خبر داد.

علی عبدلی در جلسه رفع موانع تولید که در شهرک صنعتی مهاباد برگزار شد اظهار کرد: این زمین‌ها برای ایجاد 10 قطعه جدید جهت واگذاری به سرمایه‌گذاران آماده خواهد شد.

وی افزود: درحال حاضر ظرفیت زمینهای صنعتی در مهاباد پایان یافته و چنانچه در کوتاه مدت نتوان زمینهای صنعتی شهرستان را افزایش داد برای جذب سرمایهگذار با مشکل جدی روبرو خواهیم شد، لذا توسعه زمین صنعتی در مهاباد برای رونق صنعت و سرمایهگذاری در اولویت قرار دارد.

عبدلی تصریح کرد: درخواست‌های زیادی برای زمین صنعتی جهت سرمایه‌گذاری در استان و شهرستان مهاباد وجود دارد، علیرغم تحریمها و رکود در کشور شاهد افزایش سرمایه گذاریها در استان آذربایجان غربی و قرارگیری این استان در لیست مراکز صنعتی کشور هستیم

وی اضافه کرد: در راستای افزایش نواحی صنعتی در مهاباد 2 محل شناسایی شده که میتواند در توسعه زمین صنعتی شهرستان مؤثر واقع شود و مطالعات در این زمینه در جریان است.

مدیر عامل شهرک‌های صنعتی استان آذربایجان غربی در ادامه اظهار کرد: در صورت شناسایی معدن سیلیس با خلوص بیش از 90 درصد قطعا سرمایه‌گذار برای بهره برداری از آن صورت می‌گیرد.

وی افزود: مطالعات توسعه و اصلاح تصفیه خانه شهرک صنعتی مهاباد در حال انجام است و در صورت اتمام مطالعات بودجه ای برای افزایش کیفیت، توسعه و اصلاح تصفیه خانه اختصاص می‌یابد، در نهایت پس از استاندارد سازی شرکت خدماتی شهرک صنعتی مهاباد مدیریت آنرا بر عهده خواهد گرفت.

عبدلی با اشاره به نهایی شدن ناحیه صنعتی شهر خلیفان اظهار کرد: پیگیری‌های لازم برای ناحیه صنعتی روستایی به مساحت 13 هکتار در شهر خلیفان صورت گرفته و تا پایان سال به زمین صنعتی شهرستان اضافه خواهد شد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان غربی در پایان اظهار کرد: شناسایی زمین‌های قابل دسترسی که قابلیت تبدیل به زمین صنعتی را دارند باید در اولویت کاری مسئولان قرار بگیرد.

ادامه جلسه با بیان مشکلات تولید کنندگان مستقر در شهرک صنعتی اختصاص یافته بود. مشکلات زیرساختی تصفیه‌خانه، پسماند، مخابرات، عدم دسترسی مناسب و مشکلات کمی و کیفی آب از مهمترین مباحث مطرح شده در این جلسه بود.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد