تاريخ: ۱۳۹۸ شنبه ۲۱ ارديبهشت ساعت ۱۸:۵ بازدید: 390      نظرات: 0      کد مطلب: 10967
هشدار هلال احمر مهاباد

نبود نردبان هیدرولیکی برای عملیات امداد و نجات در شهر


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس جمعیت هلال احمر مهاباد نسبت به بروز حوادث احتمالی در ساختمانهای بلند مرتبه شهر  در صورت عدم تهیه نردبان هیدرولیکی هشدار داد.

منصور صداقت در جلسه کارگروه امداد و نجات شهرستان مهاباد اظهار کرد: یکی از مهمترین تجهیزات امدادی در صورت بروز حوادث در ساختمانهای بلند مرتبه نردبان هیدرولیکی است که علی‌رغم هشدارها و درخواستهای زیاد تاکنون تهیه نشده است.

وی افزود: شهر مهاباد با توجه به وجود ساختمانهای بلند مرتبه و افزایش آپارتمانهای سطح شهر نیاز مبرمی به نردبان هیدرولیکی دارد.

صداقت تصریح کرد: قیمت این نردبان در سال گذشته نزدیک به 1 میلیارد و 500 میلیون تومان بود اما با افزایش نرخ ارز قیمت آن افزایش یافته است. در صورت اقدام شهرداری‌ مهاباد برای تهیه آن استانداری نیز بخش از هزینه‌ها را قبول خواهد کرد.

رییس جمعیت هلال احمر مهاباد ضمن تقدیر از تلاشهای نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی جهت ارتقای شاخص‌ها اظهار کرد: در ماههای گذشته "خودروی ست نجات" به ارزش 1 میلیارد و 500 میلیون تومان به این سازمان تحویل داده شده که جزو نیازهای اصلی امداد و نجات برای نقاط حادثه خیز است.

صداقت اضافه کرد: بروز رسانی نقشه خطر پذیری و بانک اطلاعاتی شهرستان برای کاهش خسارات ناشی از حوادث نیاز به بروز رسانی دارد. تهیه چک لیست از امکانات ادارات شهرستان برای مدیریت بحران نیز در دستور کار قرار دارد.

وی در ادامه خواستار ایجاد پایگاه امداد و نجات دائمی در محور مهاباد بوکان بدلیل افزایش سفر گردشگران در فصل گرما و مسدود شدن جاده در فصل سرما و بارش برف شد.

رییس سازمان هلال احمر مهاباد در پایان از ارسال 3 محموله مواد غذایی و گرمایشی و ... به مناطق سیل زده با همکاری سازمانهای مردم نهاد خبر داد و گفت: 14 تیم عملیاتی بصورت شبانه روزی برای مقابله با سیل اخیر در آماده باش کامل قرار داشتند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد