تاريخ: ۱۳۹۸ شنبه ۲۱ ارديبهشت ساعت ۱۷:۱ بازدید: 694      نظرات: 2      کد مطلب: 10965

تأکید بر لزوم استقرار نیروهای امداد و نجات در سد مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس جمعیت هلال احمر مهاباد خواستار استقرار نیروهای این سازمان در سد مهاباد به منظور انجام عملیات امداد و نجات شد.

منصور صداقت در جلسه کارگروه امداد و نجات شهرستان مهاباد اظهار کرد: فلسفه وجودی هلال احمر نجات جان شهروندان است و این سازمان در هرجا احساس کند که جان شهروندی در خطر است عملیات امداد و نجات را انجام خواهد داد.

وی افزود: به علت نزدیکی سد مهاباد به شهر، شهروندان در کمترین زمان به آن دسترسی دارند و فارغ از ممنوعیت شنا در این سد لزوم  استقرار این سازمان برای جلوگیری از حوادث ناگوار بیش از بیش ضروری است.

صداقت با بیان اینکه در زمان استقرار نیروهای سازمان هلال احمر در سد مهاباد میزان فوتی های ناشی از غرق شدگی کاهش چشمگیری داشته بود اظهار کرد: استقرار این نیروها به منزله تشویق مردم به شنا کردن نیست چراکه شنا کردن در سدها ممنوع بوده و نیروهای این سازمان از سویی با اگاهی بخشی به شهروندان به کاهش استفاده از سد جهت شنا کردن کمک می کنند و از سویی دیگر میزان تلفات ناشی از غرق شدگی را کاهش می‌‌دهند.

فرماندار مهاباد نیز که در این جلسه حضور داشت اظهار کرد: ممنوعیت شنا در سد مهاباد امری ضروری و قانونی است و شنا کردن در سد مهاباد به منزله ایجاد آلودگی است.

ایرج شجاعی افزود: یک تیم سیار از نیروهای جمعیت هلال احمری برای تسریع در عملیات نجات و امداد لازم است چراکه هر ساله تعدادی از شهروندان قربانی تخلف شنا در این سد می‌شوند.

فرماندار شهرستان مهاباد در ادامه ضمن تقدیر از تلاش رسانه‌ها در مواقع بحرانی از اصحاب رسانه خواست برای فرهنگ سازی در زمینه عدم شنا در سد مهاباد اقدام کنند.

اظهارات رییس جدید سازمان هلال احمر مهاباد در حالی است که رییس پیشین جمعیت هلال احمر مهاباد ایجاد پایگاه امداد رسانی در سد مهاباد را اشتباه اعلام کرده بود.  
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۸/۲/۲۱
ممنون کارتان عالیه
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۸/۲/۲۱
من جای شما بودم هر کسی شنا کنه زندانی می کردم چون اگر پسر ام میرن شنا نصف جون میشم

نظر خود را براي ما ارسال كنيد