تاريخ: ۱۳۹۸ شنبه ۲۱ ارديبهشت ساعت ۱۴:۴۴ بازدید: 1420      نظرات: 0      کد مطلب: 10964

اعتراض کسبه و بازاریان مهاباد به حضور دلار فروشان


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، بخشی از مغازه داران تاریکه بازار مهاباد در اعتراض به تردد دلارفروشان در این راسته مغازه‌های خود را برای لحظاتی بستند.

سید قادر یکی از مغازه‌داران این راسته در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: از زمان نوسانات ارزی در کشور تعدادی از افراد در این راسته تردد می‌کنند و مشکلاتی جدی را برای امنیت و فروش کسبه به‌وجود آورده‌اند.

وی افزود: مغازه‌های این راسته به نیازهای خانم‌ها اختصاص یافته و شمار زیاد این افراد و تردد آنها موجب خودداری بانوان از تردد در این مسیر شده‌ است.

وی تصریح کرد: درگیری‌های فیزیکی هر روزه این افراد در این راسته و تعرض به عابرین بشدت بر فروش و رونق این مغازه‌ها تأثیر گذاشته است. از سویی تجمع شمار زیادی افراد ناشناس در این راسته، طلافروشان و کسانی که قصد فروش یا خرید دارند را نگران کرده است.

سید قادر در ادامه اضافه کرد: بازار این راسته با کرایه‌های چند میلیونی و رکود شدید بازار فروش  بیش از این تحمل ندارد.

آکو یکی دیگر از بازاریان در این راسته در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: علی‌رغم چندین بار پیگیری و درخواست از شهرداری و سایر مسئولان اقدامی در راستای ساماندهی این راسته صورت نگرفته است.

وی افزود: چند ماه قبل ایجاد مزاحمت در جلو درب مغازه اینجانب منجر به درگیری فیزیکی هم شد و کسبه نیز برای حمایت از بازاریان امضا کسب کردند.

آکو تصریح کرد: نزدیک به 30 سال است که در این راسته مغازه داریم ولی هیچ موقع با این میزان از مشکل روبرو نبوده‌ایم. مزاحمتهای رفتاری و تردد شمار زیادی از افراد ناشناس این راسته را که محل عبور زنان و دختران است به بازاری بی رونق تبدیل کرده. با ادامه این روند بسیاری از مغازه‌ها از این محل نقل مکان خواهند کرد.

وی در پایان از مسئولان خواست بصورت جدی حل مشکلات این راسته را در دستور کار قرار دهند.

در ادامه نیروی انتظامی در محل حاضر شد و مقرر گردید که در طول روز مأموران از تردد دلار فروشان در این بازار ممانعت به عمل آورند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد