تاريخ: ۱۳۹۸ جمعه ۲۰ ارديبهشت ساعت ۱۲:۸ بازدید: 1393      نظرات: 0      کد مطلب: 10956

دستگیری سارقین حرفه‌ای و متلاشی کردن چند باند کلاهبرداری اینترنتی در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مهاباد از دستگیری چند سارق حرفه‌ای خودرو و متلاشی کردن چند باند کلاهبرداری اینترنتی در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ رضا ظهیریان در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: در 48 ساعت گذشته عوامل پلیس آگاهی موفق شدند 4 دستگاه خودروی سواری سرقتی، ارکان مخدوش و سند نمره جعلی شناسایی و توقیف نمایند.

وی افزود: دو نفر در این رابطه دستگیر شدند. متهمین در بازجویی ها به بزه ارتکابی اعتراف و پرونده تحویل مقامات قضایی گردید.

ظهیریان اضافه کرد: بدنبال افزایش سرقت دکل، تجهیزات مخابراتی و سرقت ترانس برق در حوزه استحفاظی شهرستان بخصوص در خانه باغها مراتب در دستور کار جدی نیروی انتظامی قرار گرفت و در نهایت در یک عملیات غافلگیرانه باند 3 نفره سارقان حرفه‌ای بهمراه یک نفر مالخر در مخفیگاه خود دستگیر شدند.

وی تصریح کرد: از این سارقان مقادیر قابل توجهی سیم مسی و تجهیزات مخابراتی کشف و با اعتراف به بزه ارتکابی خود با تشکیل پرونده دستگیرشدگان به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مهاباد در ادامه از متلاشی کردن چند باند کلاهبرداری اینترنتی در این شهرستان خبر داد و گفت: درراستای شکایت چندین نفر از شهروندان مهابادی مبنی بر برداشت غیر مجاز از حساب بانکی مراتب در دستور کار پلیس فتای شهرستان قرار گرفت و در نهایت باند 5 نفره که جوان زیر 20 سال می‎باشند دستگیر شدند.

وی افزود: متهمین با طراحی نرم افزارهای مخرب و جعلی از جمله ماهواره جیبی و صیغه یاب و تبلیغ آنها در فضای مجازی اقدام به کلاهبرداری و برداشت از حساب شهروندان  می‌کردند.

ظهیریان اضافه کرد: در موردی دیگر 4 نفر جوان زیر 20 سال نیز که با جلب اعتماد شهروندان اقدام به اجاره حساب‌های بانکی و کلاهبرداری می‌کردند دستگیر و به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

وی تصریح کرد: کلاهبرداران با ترفندهای مختلف مبالغی به حساب کارتهای اجاره شده واریز و برداشت می‌نمودند.

سرهنگ ظهیریان با اشاره به دستگیری 2 مجرم سابقه دار در این شهرستان اظهار کرد: بدنبال مراجعه فردی از شیراز مبنی بر کلاهبرداری از ایشان بصورت کارت به کارت و فروش و معامله سوری بدون تحویل جنس با ارائه مدرک و دلایل کافی مجرمان شناسایی و دستگیر شدند و مبالغ دریافتی نیز به مالباخته تحویل داده شد.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مهاباد با اشاره به شیوه های مختلف کلاهبرداری اینترنتی از شهروندان از متلاشی کردن باند 4 نفره کلاهبرداری تلفنی خبر داد و گفت: کلاهبرداران به شیوه تلفنی با معرفی خود به عنوان کارمند سهام عدالت بالغ 40 میلیون تومان  از شهروندان کلاهبرداری کردند اما با تحقیقات گسترده مخفیگاه باند 4 نفره کلاهبرداری شناسایی و پس از دستگیری متهمان به مقر نیروی انتظامی منتقل شدند.

سرهنگ ظهریان به شهروندان توصیه کرد: به هیچ عنوان کارت های بانکی خود را در قبال مبالغ ناچیز در اختیار افراد قرار ندهند و در برای خریدهای اینترنتی از فروشگاههای معتبر و درگاههای مطمئن استفاده نمایند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد