تاريخ: ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۶ ارديبهشت ساعت ۱۷:۴۱ بازدید: 3004      نظرات: 1      کد مطلب: 10938
قلبی که شکسته شد

گزارشی از حمله شبانه به پارک شاهو


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، دشمنان طبیعت با حمله پارک شاهو در مهاباد نهالهای این پارک را از وسط شکستند.
تاکنون عاملان این اقدام ناپسند شناسایی نشده‌اند اما موجی از واکنشها را در بین دوستداران محیط زیست و سازمانهای مردم نهاد به دنبال داشته است.
 در آخرین روز از هفته منابع طبیعی  همزمان با روز 21 اسفند ماه سال 1397 به مناسبت روز جهانی سندروم داون عملیات احداث پارک شاهو محمدی در مهاباد با حضور مسئولان شهرستان، سازمانهای مردم نهاد و اقشار مختلف مردم آغاز شد. قرار بود این پارک در زمینی به مساحت بالغ بر نیم هکتار احداث و 400 اصله نهال نیز در آن کاشته شود.
شاهو محمدی نوجوان 13 ساله مهابادی که دارای «سندرم داون» است قهرمان شنا و قایقرانی معلولان کشور و رکوردار شنای استقامت معلولان و قهرمان اولین دوره مسابقات استعداد یابی معلولان ( سندروم، اوتیسم و کم توان ذهنی کشور) است.
کامران علیزاده آذر در گفتگو با خبرنگار هاژه ضمن محکوم کردن این اقدام اظهار کرد: تاکنون عاملان این اقدام ناپسند شناسایی نشده‌اند ولی شهرداری مهاباد از طریق مقامات قضایی پیگیر طرح شکایت خواهد بود.
وی افزود: علی‌رغم اعلام مالکیت توسط امور آب شکایتی از سوی چند فرد علیه این زمین مطرح شده ولی شهرداری تا اعلام نتیجه نهایی اقدامات خود شامل تجهیز کردن و طراحی فضا را انجام می‌دهد.
شهردار مهاباد در پاسخ به انتقادات مطرح شده در خصوص تأخیر و تعلل در تجهیز این پارک اظهار کرد: طراحی فضای این پارک در دست اقدام است و علت تأخیر به‌وجود آمده نیز همین امر می‌باشد. واحد خدمات شهرداری مهاباد عصر امروز اقدام به احداث روشنایی و صندلی خواهد کرد و نهالهای جدیدی جایگزین می‌شوند.
 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۸/۲/۱۶
خدا از آنها نگذرد

نظر خود را براي ما ارسال كنيد