تاريخ: ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۶ ارديبهشت ساعت ۱۴:۱۵ بازدید: 662      نظرات: 1      کد مطلب: 10934

آسفالت معابر 29 روستای بخش مرکزی مهاباد در دستور کار قرار دارد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، بخشدار بخش مرکزی شهرستان مهاباد در جلسه نشست مشورتی دهیاران گفت: آسفالت معابر 29 روستای بخش مرکزی مهاباد در دستور کار قرار دارد.

سلیمان پاکزاد در این جلسه اظهار کرد: از سال گذشته تلاش‌ها برای آسفالت معابر روستایی در دستور کار مسئولان شهرستان و نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است و تا قبل پایان فصل بهارعملیات آسفالت 8 روستای بخش مرکزی شامل روستاهای قم قلعه، خاتون باغ، خورخوره، داشخانه، گرده یعقوب، لج، گرده رش و دارلک صورت می‌گیرد.

وی افزود: آسفالت معابر 21 روستای دیگر نیز همزمان با عملیات عمرانی پیگیری می‌شود.

پاکزاد در ادامه با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای رفع تصرف در زمینهای حاشیه سد و رودخانه مهاباد اظهار کرد: مبارزه با متصرفان در دستور کار جدی مسئولان مهاباد قرار گرفته و دهیاران و شورای اسلامی روستا باید حساسیت بیشتری در صدور مجوزهای ساخت و ساز داشته باشند.

وی تصریح کرد: ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم و بستر رودخانه مهاباد با دستور دادستان و طبق قانون رفع تصرف می‌شوند. در سال گذشته 30 میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار برای اجرای پروژه های عمرانی، زیرساختی و خدماتی در روستاهای بخش مرکزی شهرستان مهاباد صرف شده است.

تعامل و هماهنگی بیشتر دهیاران با مسئولان شبکه بهداشت و درمان شهرستان و ساماندهی پسماند روستایی و بحث و بررسی قراردادهای پیمان‌سپاری در روستاها از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.

بخش مرکزی شهرستان مهاباد دارای 87 روستا است که از این تعداد 67 روستا دارای دهیاری می‎باشد و اعتبارات این بخش با توجه به سرانه جمعیتی صورت می‌گیرد.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

1
1
پاسخ به این اظهارنظر

یوسف ابسته ۱۳۹۸/۲/۱۶
اگر جاده سیاقول علیا را آسفالت کنید خیلی ممنون میشیم

نظر خود را براي ما ارسال كنيد